Son dakika haberi: Esnafın kredi borcuna erteleme

Esnaf ve sanatkarın Halkbank'tan kullandığı ve 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arasındaki 6 aylık dönemde ödenmesi gereken kredi taksitleri ertelendi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Son dakika haberi: Esnafın kredi borcuna erteleme
Son dakika haberi: Esnafın kredi borcuna erteleme
GİRİŞ 04.02.2021 08:11 GÜNCELLEME 04.02.2021 09:53
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Koronavirüs nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarların Halkbank'tan kullandığı Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli düşük faizli kredilerin 1 Ocak ve 30 Haziran tarihleri arasında yapılacak geri ödemeleri Cumhurbaşkanı Kararı ile ertelendi.

ERTELEME KOŞULLARI

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile ilgili 6 aylık dönemde vadesi dolacak olan ve kararın yürürlüğe girdiği tarih itibariyle itfa edilemeyen krediler başvuru şartı olmaksızın taksit vadesinde ilgili mevzuata göre faiz tahakkuk ettirilerek taksit vadesinden itibaren kredi itfa tablosunda belirlenen taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılarak ertelenecek.

Bununla birlikte, karar kapsamında kredisi ertelenen esnaf ve sanatkârdan erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname alınacak. Çalışan sayısında erteleme dönemi boyunca azalma tespit edilen esnaf ve sanatkârlar erteleme kapsamından çıkarılacak.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 4
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynı uygulamayı bireysel kredi kullanan vatandaşlarda bekliyor bakan bey geç bir adım ama isabetli oldu şu an ve bireysel kredileri olan insanlarda umutla bekliyor hem ekonomi bi taraftan hem kredi taksitleri kredi kartları ödemeleri insanları iyice bunalıma soktu bu konuda da lütfen vatandaşları da duyun
  Cevapla
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  ihtiyaç ve konut kredilerini eryeleyin bu gidişle tefeciye düşeceğiz lütfen
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  merkez bankası bddk spk artık kim varsa lütfen şu tüketici kredi borçlarının bir sene altı ay faizsiz ertelenmesi için yol versin. hiç olmazsa batmayız eldekini biriktirir ara ödeme yaparız. elde şuan hiç bir şey kalmıyor ve giderek borcu borçla kapıyoruz batıyoruz. lütfen yardım edin
  Cevapla
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  haklısın çaresiz kaldık
  Cevapla