Türk vatandaşlarına 5 ülkeye çipli kimlikle seyahat! Vize ve pasaport yok

74 ülkeye vize almadan pasaportla gidebilen Türk vatandaşlarının, sadece kimlik gösterip girebildiği ülkelerin sayısı da beşe yükseldi.

Türk vatandaşlarına 5 ülkeye çipli kimlikle seyahat! Vize ve pasaport yok
Türk vatandaşlarına 5 ülkeye çipli kimlikle seyahat! Vize ve pasaport yok
GİRİŞ 31.01.2021 10:37 GÜNCELLEME 31.01.2021 10:37
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ürk vatandaşlarının sadece kimlikle yurt dışına çıkarak seyahat edecekleri ülkelerin sayısı artıyor. Son olarak Türk vatandaşlarının Azerbaycan’a yaptıkları seyahatlerde vize ve pasaport engeli ortadan kalktı. Bundan sonra Azerbaycan’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de Azerbaycan'a yapılacak seyahatlerde sadece kimlik yeterli olacak. Böylece Türk vatandaşlarının, vize almadan ve pasaportsuz gidebileceği ülke sayısı beşe yükseldi.

VİZE YOK, PASAPORT YOK

Daha önce Gürcistan, KKTC, Moldova ve Ukrayna ile karşılıklı kimlikle seyahat kolaylığı sağlanırken bu yıl içinde ayrıca Belarus ve Rusya ile de benzer anlaşmaların yapılması planlanıyor. Kimlikle seyahatle birlikte vatandaşlar, yurt dışı seyahatleri için uğraştırıcı ve yorucu vize işlerinden kurtulmuş oluyor. Öte yandan Türk vatandaşlarının vize almadan sadece pasaport ile gidebilecekleri ülke sayısı da yükseldi. Bugün Türk vatandaşları karşılıklı olarak vize uygulamasının kaldırıldığı 74 ülkeyi sadece pasaport ile ziyaret edebiliyor

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 2
  • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Vay ne büyük başarı, şengen vizesi gibi olmuş. Azerbaycan, moldova ve ukrayna.
    Cevapla
  • Şems 1 yıl önce Şikayet Et
    Begenemedin galiba eskiden kapının önüne zor cikiyordun. Gelinen nokta eskiye nazaran çok iyi bir başarıdır. Bize göre!!!
    Cevapla