Bill Gates toprak ağası çıktı! Yeni yatırımı dünyanın gündeminde

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın dördüncü en zengini olan Bill Gates’in aynı zamanda Washington'dan Florida'ya 18 ABD eyaletinde tarım arazisine sahip olduğu ortaya çıktı. 242 bin dönüm arazisi ile Gates en çok araziye sahip iş insanı konumunda.

Bill Gates toprak ağası çıktı! Yeni yatırımı dünyanın gündeminde
Bill Gates toprak ağası çıktı! Yeni yatırımı dünyanın gündeminde
GİRİŞ 17.01.2021 12:00 GÜNCELLEME 17.01.2021 12:01
Bu Habere 94 Yorum Yapılmış

ABD’deki araziler üzerine yapılan son çalışmaların açıklandığı rapora göre ABD’li milyarder iş adamı Bill Gates’in 242 bin dönümlük arazileri var. 121 milyar dolarlık serveti olan Gates’in tarım arazilerine neden bu kadar çok yatırım yaptığı belli değil, ancak bu yatırımın iklim değişikliğiyle bağlantılı olabileceği düşünülüyor. 

 

 

İkinci sırada 190 bin dönümlük araziyle Wonderful Company’nin kurucu ortakları Stewart ve Lynda Resnick yer alıyor.

121 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin dördüncü iş insanı olan Gates'in arazilerinin en büyükleri Louisiana’da 69 bin 71 dönüm, Arkansas’ta 47 bin 927 dönüm ve Nebraska’da 20 bin 588 dönüm olarak öne çıkıyor.

 

 

300 MİLYON DOLARLIK ARAŞTIRMA

Gates’in çok sayıda tarım arazisine sahip olması şaşırtıcı değil. 2017’de Bill ve Melinda Gates Vakfı, Asya ve Afrika’daki düşük gelirli çiftçilerin iklim değişikliğine uyum sağlamasına yardımcı olacak araştırmaları desteklemek için üç yıl içinde 300 milyon dolar verdi.

2018’de Gates Vakfı, Güney Asya ve Afrika’daki çiftlikler için daha fazla süt üreten ve daha kaliteli yumurta bırakan tavuk ve inekleri yetiştirmek için araştırmaya 40 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.

YAZDIR
YORUMLAR 94
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Filistine ne yaptılarsa aynısını Amerika içinde düşünüyorlar demekki. Yarın öbürgün Amerikanın parçalanacağının farkındadırlar şimdiden yatırımı yapıyorlar 2. Yahudi devleti için.
  Cevapla
 • erkan 1 ay önce Şikayet Et
  bu adam ölmeyecegini mi saniyor, inancsiz bir insan dunyanin arazisini alsanne olucak herkes dünyada kiraci tek mülk sahibi var anlayamamış yazik acinacak birisi
  Cevapla
 • hacı emmi 1 ay önce Şikayet Et
  toprak her vakit gelir getirir. işin ticarî boyutunu düşünüyor ancak, mutlak başka planları da vardır.
  Cevapla
 • tostosturan 1 ay önce Şikayet Et
  Nekadar sığ düşünüyorsunuz arkadaş hepimiz kiracıyız oturalım evde hiç bir iş yapmayalım ozaman
  Cevapla
 • Birisi 1 ay önce Şikayet Et
  Bence onun amacı toprak sahibi olmak değil yine ekonomik düşünüyor geleceğin en büyük sıkıntılardan birisi gıda güvenliği ve su olacak diye yatırım yapıyor şimdiden
  Cevapla
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  Arsalarınıza sahip çıkın Özelliklede köylerdeki
  Cevapla
 • Ramo 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyaya gitlik getirecekler onun için arsaları cok
  Cevapla
 • Malatya 44 1 ay önce Şikayet Et
  Bill Gates yaklaşık 10 yıl önce tarım sektörüne gireceğini söylemişti. Bu yaratıklar GDO lu ürünlerle Dünyayı dizayn edecekler aynen şu an virüs ile yaptıkları gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle