Bakan Soylu'dan polislerin emekli ikramiyesi hakkında açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün mesleğe giren polisler, bugünün parasıyla sadece polis sandığından 350 bin lira emekli ikramiyesi alacaklar. Amacımız polis sandığını iyi yöneterek, minimum 500 bin liraya çıkarmaktır." dedi.

Bakan Soylu'dan polislerin emekli ikramiyesi hakkında açıklama
Bakan Soylu'dan polislerin emekli ikramiyesi hakkında açıklama
GİRİŞ 15.12.2020 13:00 GÜNCELLEME 15.12.2020 13:10
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Soylu, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı (KOM) Şehit Altuğ Verdi Toplantı Salonu'nda düzenlenen "Poliste Psikolojik Sağlamlık Semineri"ne katıldı.

Polis teşkilatının 15 Temmuz'dan sonra personel sayısının yetersizliğinden 12 saat çalışıp 12 saat dinlendiğini belirten Soylu, "Vatanını, devletini ve milletini seven, hain FETÖ'ye karşı yıllarca büyük bir mücadele içinde olmuş arkadaşlarımız, hangi birimde olurlarsa olsunlar bir tercih ortaya konularak özellikle terör gibi önemli birimlere nakledildiler. Böylece diğer birimlerde ciddi boşluklarımız söz konusu oldu. Bunu da vatandaşlarımıza hissettirmemeye çalıştık." diye konuştu.

Bu dönem içerisinde polis teşkilatının mesai saatleri konusunda serzenişte bulunmadan çalıştığını ifade eden Soylu, daha sonra çalışma periyodunu, ilk önce 12/24, birçok ilde hem 12/36 hem de 8/24 olarak oluşturduklarını söyledi.

Polislere evlilik yıl dönümünde bir günlük izin verdiklerini hatırlatan Soylu, "Şu ana kadar 42 bin 221 polisimiz evlilik yıl dönümü iznini kullandı. Bundan en çok mutlu olan biziz. Memleketi için şehadeti göze alan, büyük fedakarlık yapan polisimize her şey helaldir." ifadelerini kullandı.

"SPOR OLİMPİYATI YAPACAĞIZ"

İçişleri Bakanı Soylu, Polis Bakım ve Yardım Sandığı'nın (POLSAN) FETÖ'nün oyuncağı haline geldiğine ve orada da bazı düzenlemeler yaptıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bugün mesleğe giren polisler, bugünün parasıyla sadece polis sandığından 350 bin lira emekli ikramiyesi alacaklar. Amacımız polis sandığını iyi yöneterek, minimum 500 bin liraya çıkartmaktır. Bir iddiayı ortaya koyduk. 4 yıldır polis sandığımızın yönetiminde, arkadaşlarımızın gayretiyle karlılık, verimlilik, iyi portföy yönetimi ortaya koyarak hakikaten öz varlığımızı iki katından fazlaya çıkardık. Tam bir verimlilik yönetimi gerçekleştirdik. Kimse kusura bakmasın, isterseniz yarıştıralım. Türkiye'de portföy yönetimi konusunda polis sandığı örnek bir yönetim tarzı ortaya koydu."

Gelecek yıl bir sürprizleri olduğunu belirten Soylu, "Jandarma, sahil güvenlik, polis teşkilatımız ve İçişleri Bakanlığı teşkilatımız güzel bir spor olimpiyatı yapacağız. Hazırlıklar yapılıyor. Bunun da bir sosyal etkinlik ve heyecan oluşturacağına inanıyorum." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Mahmut ARSLAN 5 ay önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanımız Aile Çalışma Bakanımız Zehra'zümrüt'Selçuk Bakanım çalışmalarınızı başarılı buluyorum fakat SSK 4/A İŞÇİ EMEKLİSİYİM İNTİBAK YASASI ZAMMI MÜJDESİ BEKLİYORUZ VEYA yüzde 10 zam Bekliyoruz REİSİM 1600 yetmiyor Eskişehir Akparti Teşkilatımız'a Kazandıracağız
  Cevapla
 • Selim 6 ay önce Şikayet Et
  Adamsın Soylu...Tam bir memleket sevdalısı ve çok çalışkan bir adamsın..Korona döneminde istifa ettiğinde, bu millet tarihinde ilk defa bir bakan için sokaklara döküldü... Seviliyorsun...
  Cevapla
 • Dr. Ali Bal 6 ay önce Şikayet Et
  Memleketimizde polisten başka memur yokmu, Polise verdinmi ilerde ögretmen saglikci vs vs bütün memurlar isteyecekler Hakli olaraktan ,diger memurlar anayasa mahkemesine gitseler onlarda alir , Bütün bunlarin üstesinden hiçbir ülke gelemez. Dünyanin en zengin ülkelerinde bile böyle bir uygulama yok. Uzun vadede kesinlikle Üstesinden gelinecek Rakamlar degil bunlar ,gerçekçi olursak. Keşke olsada memurlarimiza ögretmenlerimize polisimize saglikçilarimiza daha fazla versek.
  Cevapla
 • Halktan 6 ay önce Şikayet Et
  sağlık bakani sadece doktorlara calisiyor ama sanki hepsini ihya ediyor gibi konusuluyor.Ne yazikki durum oyle degil
  Cevapla
 • Leyla 6 ay önce Şikayet Et
  Tüm polislerimizi seviyoruz. En iyi imkanlarda olmaları sevindirir bizi.kolayliklar dilerim tum emniyet guclerimize.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle