BAE Türkiye'den savunma sistemi satın alacak

TSK için insansız hava araçları ve drone tehditlerine karşı üretilen, mobil erken uyarı hava savunma sistemi 'KALKA'ya Rusya'dan sonra Birleşik Arap Emirlikleri de talip oldu. Söz konusu sistemi incelemek için Pakistan'dan bir heyet de Türkiye'ye geldi.

BAE Türkiye'den savunma sistemi satın alacak
BAE Türkiye'den savunma sistemi satın alacak
GİRİŞ 03.12.2020 13:30 GÜNCELLEME 03.12.2020 16:04
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri için drone tehditlerine karşı üretilen 'mobil erken uyarı hava savunma sistemi KALKA'ya Birleşik Arap Emirlikleri de talip oldu.

 

 

TSK envanterine giren mobil dronesavar, kısa sürede birçok ülkenin de dikkatini çekti. Rusya ile imzalanan anlaşma sonrası ihracat için ilk üretimler başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin de söz konusu sistemi ithal etmek istediği öğrenildi.

 

 

İlk ihracatı Rusya'ya yapılacak olan 'KALKA'yı Pakistan'dan bir heyet de incelemek için Türkiye'ye geldi. Önümüzdeki günlerde Pakistan'dan da sipariş gelmesi bekleniyor.

YORUMLAR 40
 • Yozgatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Peki bunu satarsanız ihalarımızın ne anlamı kalır bide türkiyeye karşı yunanistanın yanında yer alan bize düşmanlık eden bae verecez bi açıklaması olmalı
  Cevapla
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Bae bu silahlar verilmemeli verseniz de çok para isteyin alırlarsa böyle yoksa defolsun
  Cevapla
 • kul ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  satışlar ekonomik kaynaktır ekonomik kaynak yeni silsh sistemlerinin üretilmesidir
  Cevapla
 • muyo 3 yıl önce Şikayet Et
  bu sistemler bae ye satılırsa müslüman kıyımına ortak olmuş oluruz bu büyük bir vebaldir bu bu satış buşekilde düşünülmelidir
  Cevapla
 • Duru 8 3 yıl önce Şikayet Et
  Akilli bir pazarlama ile cok yuksek degerde sattalim isteyenler alsin. Ucuz bir sistem değil bunlar. Hor kullanmayalım. Kac Milyar bahsedelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle