TCDD'den Marmaray açıklaması

TCDD'den Marmaray aktarma indirimine ilişkin yapılan açıklamada, "Yolcuların, ne kadar durak gittiği fark etmeksizin 7 TL ücret ödeneceğine dair bilgi yalan olup, yolcular gittiği durak kadar ücret ödemektedir" denildi.

TCDD'den Marmaray açıklaması
TCDD'den Marmaray açıklaması
GİRİŞ 01.12.2020 21:00 GÜNCELLEME 01.12.2020 21:00
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

TCDD Genel Müdürlüğü, Marmaray aktarma ücretine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bugün, bazı gazete ve internet haber sitelerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi kaynaklı bilgilerle Marmaray Hattı’nda ne kadar durak gittiği fark etmeksizin 7,00 TL ücret ödeneceğine dair yalan bilgiler içeren kamuoyunu yanlış bilgilendirici haberlere yer verildiği tespit edilmiştir.

 

Bu haberlerle ilgili olarak;

Marmaray, metrobüs hattı gibi ana ulaşım omurgası olarak planlanmıştır. Ücret toplaması sisteminde de Marmaray ve metrobüs hattı aktarma kabul etmeyen bir sistem olarak tanımlanmıştır.

Önceki UKOME kararlarında da belirtilmesine rağmen karar alınırken hiçbir gerekçe gösterilmeden metrobus hattının aktarma sisteminde değişiklik yapılmadan sadece Marmaray’ın aktarma sisteminde değişiklik yapılmıştır.

"FAHİŞ ZAMMA İTİRAZ EDİLDİ"

06/02/2020 tarih, 2020/1-6 sayılı kararla İBB tarafından teklif edilip İBB temsilcileri tarafından kabul edilen İstanbul’da toplu ulaşıma yapılan fahiş %35 zamma itiraz ettiğimiz gibi bu şekilde yapılan yanlış ve hukuksuz karara da itiraz edilmiştir.

Toplu taşımaya İBB tarafından yapılan %35 zammın iptali için itirazımızın mahkeme süreçleri devam etmektedir.
Marmaray; Metrobüs gibi aynı sistemde çalışmaya devam etmekte olup sistemin verimli çalışabilmesi için yapılacak değişikliklerin iki sistemi de kapsaması gerekmektedir.

İstanbul 10. İdare Mahkemesinin 2020/728 sayılı kararı ile 6 Şubat 2020 tarihli İstanbul UKOME kararının yürütmesinin durdurulması sonucu, Marmaray’ın ücretlendirilmesi 13 Mart 2019 tarihindeki durumuna geri dönmüş ve metrobüs ile aynı olmuştur.

6 KADEME ÜCRETLENDİRME

Marmaray biletlerinin ücretlendirmesi durak sayısına göre 6 kademe olarak belirlenmiş olup yolcularımız bindikleri durağa göre en kısa mesafe olan 1-7 durak arasında tam 3,50 TL, indirimli 1,70 TL, en uzak mesafe olan 36-43 durak uzaklıkta tam 7,75 TL, indirimli 3,50 TL ödemektedir.

Yolcuların, Ne kadar durak gittiği fark etmeksizin 7 TL ücret ödeneceğine dair bilgi yalan olup, yolcular gittiği durak kadar ücret ödemektedir. İBB'nin toplu ulaşıma yaptığı % 35 zam kararının iptali için açtığımız davanın mahkeme süreci de takip edilmektedir."


 

YAZDIR
YORUMLAR 62
 • Şamamoğlu 10 ay önce Şikayet Et
  Ekran İmamoğlu yalanda Kılıçdaroğlunu arayacak kesin
  Cevapla
 • TÜRKİYE'M 10 ay önce Şikayet Et
  Bu CHP doğruda söylese kimse inanmaz. Çoban misali. Bunların hepsi Türkiye için gerçekten güvenlik soorunu.
  Cevapla
 • hulki 10 ay önce Şikayet Et
  imamoğluna suikast yapacaklarmış .yapsa yapsa kendileri yapar . .provakasyon olsun diye .imamoğlunun çapı nedirde suikast yapılsın .
  Cevapla
 • Kaşif 10 ay önce Şikayet Et
  Tecavüzleri gizlemek için yok marmaray yok suikast yalanlarıyla gündemi değiştireceklerini sanıyorlar. Ayıp o kadar büyük ki yama da kapatmıyor. Cambaza bak diyecek halleri de yok çünkü cambaz da ipin üstünden bunların yaptıklarına şapka çıkartıyor. Maalesef CHP sirke döndü ama güldürmüyor.
  Cevapla
 • Mustafa Boyraz 10 ay önce Şikayet Et
  Yine algı yine yalan ne yapmak istiyor bu teneke başgan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle