Öğretmenlere tren bileti ve kargo ücretlerinde indirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere tren bileti ücretlerinde yüzde 50, kargo ücretlerinde yüzde 25 indirim yapılacağını bildirdi.

Öğretmenlere tren bileti ve kargo ücretlerinde indirim
Öğretmenlere tren bileti ve kargo ücretlerinde indirim
GİRİŞ 22.11.2020 15:45 GÜNCELLEME 22.11.2020 15:45
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en kutsal mesleğini yapan, baş tacı öğretmenlere armağan verilmek istendiği ve bu nedenle bir kampanya düzenlendiği belirtildi.

Kampanyadan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullar, Bakanlıkça onaylanan özel okullar ile yüksek eğitim kurumlarında halen çalışan tüm öğretmenlerin faydalanabileceği vurgulanan açıklamada, "TCDD Taşımacılık AŞ'nin yüksek hızlı tren ile ana hat tren biletlerinde indirim yapılacak. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da 24 Kasım-30 Kasım tarihlerinde bir hafta süreyle tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 indirimli 'Öğretmenler Günü Kampanyası' uygulanacak." ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada, kampanyadan yararlanmak isteyen öğretmenlerin biletlerini gişelerden, internetten, 444 82 33 numaralı çağrı merkezinden ya da acentelerden temin edebileceği bilgisi verilirken, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında toplam 16 bin 600 öğretmenin bu kampanyadan faydalandığı anımsatıldı. 

Öğretmenler Günü dolayısıyla PTT AŞ tarafından da kampanya düzenlendiği belirtilen açıklamada, "PTT'nin yurt içi varışlı APS kurye ve posta kargosu ücretlerinde 30 Kasım'a kadar yüzde 25 indirim yapılacak. İndirimden faydalanmak isteyen öğretmenlerin, kargo gönderimi sırasında öğretmen kimlik kartını ibraz etmeleri yeterli olacak." değerlendirmesinde bulunuldu. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Akil 1 hafta önce Şikayet Et
  Öğretmen özelinde değil ama memurlardan ziyade asgari ücretliyede bu tip indirimler yapılsın. Esas ihtiyacı olanlar onlar.
  Cevapla
 • berkan 1 hafta önce Şikayet Et
  nerdeee
  Cevapla
 • metin coşkun 1 hafta önce Şikayet Et
  cok doğru
  Cevapla
 • YILDIRAY 1 hafta önce Şikayet Et
  Toplumda ücret konusunda adaletsiz bir dağılım olduğu aşikar zaten. Burada tutup da bir öğretmenin hakim,doktor vekil vb. meslektekiler niye 10 15 20 alıyor diye dillendirdiğini görmedim şahsen. Bu adaletsiz ortamı ; adalet duygusunu çocuklara aşılayarak yarının yöneticilerine ulaştıracak olan yegane topluluk öğretmenlerdir.Öğretmenlerimizin emeğinde gözü olan değerli insanlar; Allah size daha çok versin.Saygılar
  Cevapla
 • YILDIRAY 1 hafta önce Şikayet Et
  Toplumda öğretmene karşı bir ücret sıkıntısı var. Ama bu öğretmenlerin çok kazandığından değil. Ülkemizin maalesef ekonomik olarak iyi durumda olmadığı ve asgarî ücret ile kalkınmak zorunda kalan insanların,bunu kendi maaşlarıyla geçinemedikleri için çokmuş gibi görmesiyle alakalı. Eminim tüm öğretmenler de benim gibi ister ki asgari ücret şu an 5000 tl olabilsin. Insanımız daha iyi şartlarda yaşasın.
  Cevapla
 • YILDIRAY 1 hafta önce Şikayet Et
  Ama bu öyle olmuyor.Okuyarak ,toplumun kalkınmasına yardımcı olarak oluyor. Okuyan,üreten,gelişime açık bir toplumla oluyor.Buna en büyük katkıyı da öğretmenlerimiz veriyor.Öğretmenlerimiz kesinlikle bu saygıyı hak ediyor. O yüzden biz öğretmenlerimizin aldığı ücretlere göz dikerek değil de çocuklarımızı ailede nasıl yetiştirip,onlara nasıl yardımcı olabiliriz,bunun sonucunda (çocuklar ailedeyken 1 yasından itibaren susturulmak için eline tablet veriliyor ve sonucunda bilgisayar bağımlısı bir çocuk olarak örfü,adeti sosyalliği bilmeyen birey olarak geliyor) nasıl bir evlat geri almak isteriz bunlara kafa yoralım.
  Cevapla
 • angaralı 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu sosyal medya ne kötü bişi öğretmenin maaşını konuşacak kadar seviyesiz insanları da adam yerine koyuyor
  Cevapla
 • mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  maaşı konuşturan sizsiniz durmadan hizmetliden az alıyoruz polisten az alıyoruz yok efendim nasıl olurda kaymakam bizden çok alır diyen doymak bilmez şükür bilmez sizsiniz
  Cevapla
 • Öğretmen 1 hafta önce Şikayet Et
  Bende öğretmenim konuşalım ücretleri... Sen öyle dedin diye öyle olmuyor maalesef.. sen seviyesiz oluyor deyince seviyesiz olmuyor insanlar. Bu görüş seni bağlar. Evet öğretmenler gerçekten de iyi para alıyor hodri meydan kim aksini iddia edebilir..
  Cevapla
 • Râmi 1 hafta önce Şikayet Et
  Nereye gideceğiz ki günün tamamında aralıklarla canlı ders var evde kalmak zorundayız.Maaşlarini yatarak alıyor diyen arkadaşlara da eğitim fakülteleri herkese açık diyelim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle