Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak! Güvenlik başvuru şartları neler?

İŞKUR üzerimden Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisi alım ilanları bir bir yayınlanmaya devam ediyor. Farklı kurumlarda ve farklı başvuru sahip toplamda 271 Güvenlik görevlisi istidam edilecek. İşte Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) başvuru şartları ve başvuru ekranı

Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak! Güvenlik başvuru şartları neler?
Silahlı Silahsız Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak! Güvenlik başvuru şartları neler?
GİRİŞ 30.10.2020 09:56 GÜNCELLEME 30.10.2020 09:57

İŞKUR üzerinden Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Türkiye'nin çeşitli illerinde ve farklı kurumlarda görevlendirmek üzere toplamda 271 silahlı ve silahsız Güvenlik istidam edilecek. En az Ortaöğretim şartı aranan adaylar ilanlara Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden başvuruda bulunabilecek. Peki başvurular ne zaman başlıyor? Başvuru şartları neler? İşte İŞKUR Güvenlik Görevlisi alımı ilanları...

 

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

- En az lise veya ön lisans mezunu,
- Tercihen benzer pozisyonda minimum 5 yıl tecrübesi olan,
- Sistemli ve düzenli çalışma alışkanlığına sahip,
- Sözlü ve yazılı iletişim becerileri güçlü ve diksiyonu düzgün,
- Güler yüzlü ve temsil yeteneğine sahip aktif araç kullanabilen,
- Erkek adaylar için Askerlik görevini tamamlamış,

Bu genel şartların dışında birçok ilanın başvuru şartları arasında 3 vardiya çalışabilme şartı da aranıyor.

 

GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden alımı yapılacak olan Güvenli Görevlisi ilanlarına başvuruda bulunabilmek için öncelikle İŞKUR kaydı oluşturmanız gerekiyor. Ardından yine Türkiye İş Kurumu resmi sayfası üzerinden üzerinden adayların başvurular bizzat gerçekleştirmeleri gerekiyor.

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANLARI
İŞKUR GİRİŞ

İŞKUR'A KAYIT NASIL YAPILIR?

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz. Özgeçmişinizde eğitim ve meslek bilgileri girilmeden kaydınız aktife alınmamaktadır.

İŞKUR KAYIT KOŞULLARI?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

İŞKUR ENGELLİ KAYDI NASIL YAPILIR?

Engelli; doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğu, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarının engellilik sağlık kurulları tarafından düzenlenen “Ek-1 Erişkinler İçin Engellilik Sağlık Kurulu Raporu”, “Ek-2 Erişkinler İçin Terör, Kaza ve Yaralanmaya Bağlı Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu”, “Ek-3 Çocuklar İçin Özel Gereksinim Raporu” ve/veya “Ek-4 Çocuklar İçin Terör Kaza ve Yaralanma Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporu” ile belgelenen kişi olarak tanımlanmaktadır.