TBB önemli gelişmeyi duyurdu! Yüzde 55 azaldı

Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2020 yılı Ocak-Ağustos döneminde, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55 gerileyerek 486 bin kişi oldu

TBB önemli gelişmeyi duyurdu! Yüzde 55 azaldı
TBB önemli gelişmeyi duyurdu! Yüzde 55 azaldı
GİRİŞ 09.10.2020 14:02 GÜNCELLEME 09.10.2020 14:02
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Bireysel kredi ve kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı azaldı. Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamaya göre, bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2020 yılı Ocak-Ağustos döneminde, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 55 gerileyerek 486 bin kişi oldu.

 

Bu gelişmede, ekonomik aktiviteyi destekleyici kredi faaliyetlerinin yanında takip sürelerinin 180 güne çıkarılmasının da etkili olduğu düşünülüyor. Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2020 yılının Ocak-Ağustos döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 54 oranında azalarak 278 bin kişi oldu. Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 59 oranında azalarak 302 bin kişi oldu.

YORUMLAR 23
 • S Ü L O 2 yıl önce Şikayet Et
  Borç yiğitin kamçısıdır.....
  Cevapla
 • Fikirtepeli Sabri 2 yıl önce Şikayet Et
  Kk kullanma klavuzu var okumadan almayın,10 sayfa sözleşme imzalayanlar ,ödeyemeyince ağlamasın,
  Cevapla
 • Greenpeace 2 yıl önce Şikayet Et
  Kredi kartlarında önemli olan; her zaman harcadığın kadar ₺ cebinde ve hesabında nakit olmalı, yani gelir ve giderin eşit yada gelirin üste olmalıdır.
  Cevapla
 • Katarlı 2 yıl önce Şikayet Et
  Bütün avrupada kredi kartından insanlar battığı için az kullanılıyor karşılık isteniyor. Türkiyedede kanun çıksın karşılığa göre kredi kartı verilsin. Misal adamın evi var yüz binlira ederi kredi kartı kullanım yüzbin olsun ödeyemezse çekip evi alsın elinden. Ancak o zaman düzelir kapitalizme boyun eğilmez
  Cevapla
 • Vatandasss 2 yıl önce Şikayet Et
  Musluman sabreder sabredin kardeslerim bu zamlar bu enflasyon bu hayat pahaliligi da gececek
  Cevapla
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen bu söylediklerine inanıyor Muş’un? Milletle dalga geçme.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle