Bakan Pakdemirli'den mangal açıklaması!

Bakan Pakdemirli, "Yangına hassas dönemlerde bırakın mangal yapmayı vatandaşlarımızın ormana girmemesi gerekiyor. İçişleri Bakanımız akşam üzeri konuyu tekrar değerlendirmeye alacaklarını ve bu konuyla ilgili çalışma yapacaklarını söyledi" dedi.

Bakan Pakdemirli'den mangal açıklaması!
Bakan Pakdemirli'den mangal açıklaması!
GİRİŞ 04.08.2020 12:14 GÜNCELLEME 04.08.2020 14:14
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli TRT Haber'in yayınına konuk oldu. Orman yangınları ile ilgili son durumu paylaşan Bakan Pakdemirli, yangınların yüzde 90'ının insan kaynaklı olduğuna dikkat çekti.

 

Bakan Pakdemirli ormanlarda mangalın nasıl önleneceği ile ilgili soru üzerine şu yanıtı verdi:

"Yangına hassas dönemlerde bırakın mangal yapmayı vatandaşlarımızın ormana girmemesi gerekiyor. İçişleri Bakanımız akşam üzeri konuyu tekrar değerlendirmeye alacaklarını ve bu konuyla ilgili çalışma yapacaklarını söyledi. Yangınların tek sebebi mangal değil ama ısının çok arttığı nemin düştüğü dönemde vatandaşları bilinçlendirmek ve bu konuya hassasiyet göstermek gerekiyor"

YORUMLAR 7
 • madenci 11 ay önce Şikayet Et
  mangalla alakalı bişey var mı bilmem ama elinde sigara izmariti kaç kişi söndürerek camdan atıyor
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 11 ay önce Şikayet Et
  Mangal yemese ölür sanki zıkkımın pekini ye demek geçiyor içimden
  Cevapla
 • 20 ilde birden? 11 ay önce Şikayet Et
  20 ilde birden ne mangalı? Internette her kürt bir kibritle ormana diye PKKnın kampanyaları var yıllardır biz mangalcı peşindeyiz gerçeklere kapattık gözümüzü. Askeri tesisleri mangalcılar yakıyormuş, mehmet akif kültür merkezini fabrika ve tersaneleri de mangalcılar yakıyor. Allah akıl versin.
  Cevapla
 • furkan 11 ay önce Şikayet Et
  birilerinin mangal keyfi yüzünden, yazık değilmi ciğerlerimize
  Cevapla
 • halil 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen. Bende gittim piknik alanına ormana. Ama ateşi belki 3 defa kontrol ettim. Su ile iyice gölleninceye kadar söndürdüm. Söndürmeden gidende oluyor taş ile toprak ile kapatmak gerekir. En fazla 3 dk alıyor. İnsanlar neden bu kadar duyarsız anlamıyorum.
  Cevapla
 • Ormanlarimiz 11 ay önce Şikayet Et
  Tedbirlere kurallara uymayarak ister dikkatsizlik ister ih mal isterse kazara mangal piknik aniz atesiyle veya sigara izmaniti mercek gorervi giren cam metal yanici kakici maddeleri atanlarin birakin yangina sebep olmayi tesbitinde dahi cok agir yaptirim ve para cesasi verilmeli Teror hainlik kalleslik dusmanlik icin yuzlerce yilda yetisen yuzbinlerce milyonlarca agac ve icinde hayvanlariyla yakan ulkemizin hatta dunyanin akcigerlerini yakankar jesinlikle idam edilmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle