BOREL’de fırsatçılık etikete yansıdı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın piyasaya sürdüğü borlu el dezenfektanı BOREL’de fırsatçılık dikkatlerden kaçmadı. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 7,45 TL iken bazı online alışveriş sitelerinde 20 TL’den satıldığı belirlendi.

GİRİŞ 20.04.2020 09:08 GÜNCELLEME 20.04.2020 09:28
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış

Kovid-19 ile mücadele kapsamında vatandaşın ihtiyaç duyduğu ürünlerde fahiş fiyatlar uygulayanlara yönelik denetimler sıklaştırılırken, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen borlu el dezenfektanı BOREL’de de fırsatçılık yapılmaya çalışıldığı tespit edildi. Enerji Bakanlığı’nın 7.45 TL’lik satış fiyatı tavsiyesi ile piyasa sürdüğü BOREL’lerin 20 TL’ye satılmaya çalışıldığı belirlendi.

 

 

İKİ BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Bazı platformlarda, bakanlığın 7.45 TL gibi bir fiyat önermesine rağmen ürünün tanesinin 20 TL’den satışa sunulduğu görüldü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri, bakanlığın yalnızca tavsiye fiyatı belirlediğini ancak, söz konusu satış fiyatının tavsiye edilen fiyatın yaklaşık 3 katı olduğu ve bunun kabul edilemeyeceği değerlendirmesinde bulundu. Ticaret Bakanlığı yetkilileri de durumdan haberdar olunca, yerli ürünü fahiş fiyatla satışa sunanların Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu’nda incelenmesini kararlaştırdı.

 

 

VATANDAŞTAN YOĞUN İLGİ

PTT iştiraki olan ePttAVM’nin Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, BOREL’e iki günde 28 bin sipariş aldıklarını belirterek, “100 ml’lik BOREL, Enerji Bakanlığı’nın önerdiği satış fiyatı olan 7.45 TL’ye çıktı. Şu an için maksimum 5 adet alım limiti bulunuyor. Aynı şekilde 1 ve 5 litrelik BOREL’ler de üretimi tamamlandığında platformumuzda yer alacak” dedi. Çevikoğlu, kamu iştiraki olan Tarım Kredi Market, Toprak Mahsulleri Ofisi, Atatürk Orman Çiftliği, Çaykur gibi işletmelere ait gıda platformları üzerinden sunduklarını belirtti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YORUMLAR 84
 • gazete bayii 3 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçtaroğlu iş bankasından bu yıl gelen milyarları carcur etme halka dağıtılsın
  Cevapla
 • Vatansever 3 yıl önce Şikayet Et
  O namussuzlugu yaoan kimkerse derhal siteler kapatilmali ve jesinlikle bir daha acilmamali. Bu namussuzlar en ufak bir durumda memleketi parsel parsel satarlar.
  Cevapla
 • samet 3 yıl önce Şikayet Et
  kolonyadan pek farklı oldugunu düşünmüyorum.. sabunla yıkayın elinizi, daha çok etkili
  Cevapla
 • Çelebi 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunu cebinde taşıyacaksın bu yüzden mantıklı
  Cevapla
 • Reisimiz RTE 3 yıl önce Şikayet Et
  Sanirim bu proje devletimizi projesi. Buna destek olabilmemiz icin satin almamiz gerekiyor Devletimize bagli olan kurumlardan.
  Cevapla
 • Levent 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah imkan vermesin boyle seref yoksunu insanlara. Bakanlığa da sunu soylemek lazım 100 ml dezenfektan 7.45 TL olurmu. Milli imkan değilmi bu. Neden onlar bile yuksek fiyat belirlemiş. Eti madenciliğe fırsat ılık imkanı veriliyor.
  Cevapla
 • Abdullah 3 yıl önce Şikayet Et
  Alma! başka ucuz dezenfaktanlarda var onlardan kullan
  Cevapla
 • Mahmut Akar 3 yıl önce Şikayet Et
  Muadilleri 15 lira
  Cevapla
 • Can Polat 3 yıl önce Şikayet Et
  firsat hainlerine dikkat
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle