Emekli maaş zammı ne kadar olacak? En düşük SSK Bağkur ve memur emekli maaşı ne kadar?

SSK, Bağkur ve memur emeklisi Temmuz zammı ne kadar? Milyonlarca emekli Temmuz ayında yapılacak 6 aylık enflasyon zammını sabırsızlıkla bekliyor. Yapılacak yeni zamla birlikte bayram ikramiyelerine de kavuşacak olan BAĞ-KUR emeklisi 1560 TL maaş alması beklenirken en düşük memur emeklisinin maaşı ise 2.767 TL’ye yükselmesi bekleniyor. Peki emekli maaş zammı ne kadar? Zamlı maaşlar hesaplara ne zaman yatırılacak.

Emekli maaş zammı ne kadar olacak? En düşük SSK Bağkur ve memur emekli maaşı ne kadar?
Emekli maaş zammı ne kadar olacak? En düşük SSK Bağkur ve memur emekli maaşı ne kadar?
GİRİŞ 22.04.2020 15:00 GÜNCELLEME 22.04.2020 15:01
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Milyonlarca SSK, Bağkur ve memur emeklisi merakla Temmuz ayında yapılacak zammı bekliyor.  6 aylık enflasyon verileri doğrultusunda yeni zamlarını alacak emekliler beraberinde bayram ikramiyelerine de kavuşacak. Corona virüs ekonomik tedbirler kapsamında bir dizi tedbir paketinden yararlanan emekliler yeni zammın maaşlarına ne zaman yansıyacağını şimdiden araştırmaya başladı. İşte temmuz ayı enflasyon zammı ile ilgili gelişmeler…

 

EMEKLİYE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

SSK, Bağkur ve memur emeklisi milyonlarca vatandaşa ilk 6 aylık enflasyon verilerine göre en düşük yüzde 4 oranında zam yapılması bekleniyor. Hakem Kurulu kararı ile 6 aylık enflasyon verisinin yüksek çıkması halinde aradaki fark emeklilerin maaşlarına yansıtılacak.

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SSK, Bağkur ve memur emeklileri için yapılacak zam oranı 3 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak olacak enflasyon verilerine göre kesinlik kazanacak.

 

ZAM SONRASI EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

1 Nisan itibari ile Corona virüs tedbirleri kapsamında en düşük emekli maaşı 1.500 TL yapıldı.Temmuz ayında yapılması planlanan yüzde 4’lük bir artışla birlikte en düşük emekli maaşının 1.560 TL seviyelerine yükselmesi bekleniyor.

En düşük 2 bin 661 TL maaş alan memur emeklisi vatandaşların maaşı ise yeni zamla birlikte 2 bin 767 TL’ye ulaşacak. 2020 ilk 6 aylık enflasyon verisinin yüzde 4’ün üzerinde çıkması halinde ise aradaki fark maaşlara yansıtılacak.

ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Emekli maaşları vatandaşların T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre yatırılıyor. SSK emeklilerinin maaşları ayın 17’si itibari ile hesaplara yatırılmaya başlanırken BAĞ- KUR emeklilerinin maaşları 25’i itibari ile hesaplara aktarılmaya başlanıyor.

SSK emekli maaşları ne zaman hesaplara yatırılıyor;

- 9 olanlar her ayın 17'sinde,
- 7 olanlara her ayın 18'inde,
- 5 olanlara her ayın 19'unda,
- 3 olanlara her ayın 20'sinde,
- 1 olanlara her ayın 21'inde,
- 8 olanlara her ayın 22'sinde,
- 6 olanlara her ayın 23'ünde,
- 4 olanlara her ayın 24'ünde,
- 2 olanları her ayın 25'inde,
- 0 olanlara her ayın 26'sında ödeme alırlar..

BAĞ-KUR emekli maaşları ne zaman hesaplara yatırılıyor;

-  9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25'inde.
- 3, 1 olanlar her ayın 26’sında
- 8,6 ve 4 olanlar her ayın 27’sinde
- 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • memekli 9 ay önce Şikayet Et
    artık enflasyonu sıfır yaparlar..30 larda iken 5.5 demişlerdi...
    Cevapla