IMF: 1 trilyon dolarlık zırh kullanıma hazır

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristaline Georgieva, "finansal krizden daha ağır" diye nitelendirdiği Covid-19 salgınına karşı "1 trilyon dolarlık zırh"ın kullanıma hazır olduğunu söyledi.

IMF: 1 trilyon dolarlık zırh kullanıma hazır
IMF: 1 trilyon dolarlık zırh kullanıma hazır
GİRİŞ 06.04.2020 14:53 GÜNCELLEME 06.04.2020 14:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

IMF'in internet sitesinde geçen ay bir yazısı yayımlanan Georgieva, "IMF olarak, 1 trilyon dolarlık kredilendirme potensiyelimizi üyelerimiz için hazır bekletiyoruz" demişti.

Georgieva, Covid-19 salgınının küresel ekonomiyi durma noktasına getirdiğini ve dünyayı 10 yıl önceki dünyayı 10 yıl öncesine göre daha ağır bur durgunluğun içine çektiği uyarısı yaptı.

Georgieva, gelişmiş ekonomileri koronavirüs salgının ekonomiye ve sağlığa etkilerinde ayakta kalabilmeleri için gelişmekte olan ve kalkınmakta olan ekonomilere yardım çabalarının hızlandırmalarını istedi ve ekledi:

"Bu kriz diğerleri gibi değil. Dünya ekonomisinin durma noktasına gelmekte olduğuna şahit oluyoruz. Şu anda bir durgunluk içindeyiz. Bu durgunluk 2008-2009 global finansal krizindekinden daha kötü olma yolunda."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • As. 3 ay önce Şikayet Et
    IMF dünyaya gelmiş geçmiş en büyük para hırsına bürünmüş yeryüzünün şeytanları bence bu gidişle siz İMF olarak kredilerinizi ancak mezar taşına kullanabileceksiniz.
    Cevapla
  • tarkan 3 ay önce Şikayet Et
    şeref yoksunu insanlarsınız açlıktan çocuklar ölürken sesiniz cıkmıyordu
    Cevapla