Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı?

13 milyon emeklinin ikramiye ödemeleri koronavirüs sebebiyle erken tarihte yapılacak. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli ikramiye ödeme günleri belli oldu mu?

Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı?
Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı?
GİRİŞ 08.04.2020 09:08 GÜNCELLEME 08.04.2020 09:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada emekli bayram ikramiyesinin normal tarihten önce yatacağını belirtmişti. Milyonlarca emeklinin büyük bir merakla beklediği bayram ikramiyelerinin yatacağı kesin tarihi ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı. Peki 2020 Emekli bayram ikramiyesi hesaba yattı mı?

 

EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME GÜNLERİ BELLİ OLDU

Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri 2020 yılında 7-11 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatacak. Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre SSK’lılar 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur’lular ve Emekli Sandığı emeklileri de 11 Nisan’da bayram ikramiyesi alacak.

 

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk; “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre; 17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.” dedi.

Koronavirüs’ün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT’den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor.” ifadelerini kullandı.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bakan Selçuk açıklamasında, "Bağkur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, emekli sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ