2020 bütçesinde EYT yer almadı! EYT'de son durum

Erken yaşta emeklilik bekleyenler, ilgili düzenlemenin 2020 yılında yapılacağını bekliyordu.

2020 bütçesinde EYT yer almadı! EYT'de son durum
2020 bütçesinde EYT yer almadı! EYT'de son durum
GİRİŞ 07.11.2019 11:53 GÜNCELLEME 07.11.2019 11:53
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Emeklilikte yaşa takılanlar, hükümetin yasal düzenleme yapması için siyasetçilerle görüşüp mitingler düzenlemeye başladı. Kamuoyunda uzun süredir tartışmalar, 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na bakıldığında son buldu.

BÜTÇEDEN KAYNAK YOK

2020 yılı içerisinde EYT konusunda düzenleme yapılacağına dair bir beklenti vardı. Yıllık programda, EYT'ye bir kaynak ayrılmadığı görüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, "2020 yılı bütçesi yapılırken mevcut belirlenmiş Kalkınma Planı, Yeni Ekonomi Programı ve mevzuatta tanımlanmış görevler kapsamında giderler oluşturuldu. Dolayısıyla mevzuatta öngörülmeyen herhangi bir konuda bütçeden yeni bir kaynak öngörülmedi." ifadelerini kullanmıştı.

40 YAŞINDA EMEKLİLİK Mİ OLUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "40 yaşında emeklilik mi olur" diyerek konuyla ilgili tavrını net bir şekilde ortaya koymuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Hamit 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyt çözüm bekliyor bu mağduriyeti bitirin insanlar nefes alsın
  Cevapla
 • Esmer Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisim haydi çöz şu EYT sorununu da bu trollerin ağzı kapansın , seni seven EYT liler de refaha ersin.
  Cevapla
 • hakkı 1 yıl önce Şikayet Et
  dünyanın hiçbir yerinde 40 yaşında emekli bulamazsınız Almanya da AB nin çoğu ülkesin +65 üstü biz onlardan zengin miyiz ki? 40 yaşında emekli edelim o zman devlet her gence 150 bin düğün parası + 100bin araba parası versin 200 binlik de ev istesin birileri : hiçkimse 40 yaşında emekli olmasın .
  Cevapla
 • Nadir 1 yıl önce Şikayet Et
  Önce EYT nin ne olduğunu öğren ondan sonra trol mesajı at. Kimse 40 yaşında emekli olmak istemiyor. Ecevit hükümeti zamanında hakları gaspedilen bu insanlar haklarını arıyor. Bu işi çözerse ancak Reis çözer. İnancımız tam.
  Cevapla
 • İsa 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyt işsiz yaşlı siyasiler duyarsiz çıksın artık bu yasa
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  ben EYT li olarak 8 aydır işsizim yaş 46 nere baksak istenen yaş şartları 22 - 35 yaş aralığı ,şimdi ailemizi nasıl bakalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle