Oyuncak hediyeli hamburgere son

Hamburgercilerde çocuk mönülerinin yanında verilen oyuncak gibi promosyonlara son veriliyor.

Oyuncak hediyeli hamburgere son
Oyuncak hediyeli hamburgere son
GİRİŞ 13.10.2019 08:54 GÜNCELLEME 13.10.2019 08:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen gıdalarda, çocukların ilgi alanlarına ve beğenilerine yönelik asıl ürünün dışındaki ürünler, hediye olarak sunulamayacak. Ticaret Bakanlığı’nın konuya ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre, ürünle hediye edilen promosyonun tüketicilerce kolay şekilde edinilebilmesi amacıyla promosyonu düzenleyen tarafından her türlü etkin yöntem sağlanacak.

 

 

Aşırı tüketimi tavsiye edilmeyen gıdaların satışını artırmaya yönelik uygulamalar kapsamında, çocuklar hedef alınarak, asıl ürünün dışındaki çocukların ilgi alanlarına ve beğenilerine yönelik ürünler, ürünün yanında hediye olarak verilemeyecek.  Öte yandan düzenlemeyle yetkili makamlardan izin alarak faaliyet gösteren silah üreticisi ve satıcıları, ilgili mevzuatta yer alan hükümlere aykırı olmamak koşuluyla, kendilerine ait kurumsal internet sitelerinde, fuarlara katılım için hazırladıkları materyaller aracılığıyla ve  özel olarak avcılık ve atıcılık üzerine tematik yayın yapan mecralarda reklamlarını yapabilecekler. Bunun dışında, her türlü ateşli veya ateşsiz silah ile bunların üreticisi ve satıcısının reklamı yasak olacak.   

KAYNAK: STAR
YORUMLAR 3
 • yavuzz 3 yıl önce Şikayet Et
  çok geç alınmış bir karar hamburger için ekstra vergi alınmalı çünkü ne yazık ki obez bir topluma dönüyoruz Geç kalınmadan bu kararlar alınmalıdır.
  Cevapla
 • Silah oyuncak 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım, avrupada silah veya benzeri oyuncaklar 1984'den beri yasak ve'de bulunmuyor. Bizde neden "makineli Tüfekler" vs var?
  Cevapla
 • Binbirrenkzade 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel olmuş en iyisi oraları tam kapatmak o etleri nereden geliyor helal mi haram mı belli değil. O etleri Türkiye'de üretiliyor zannediliyor veya Türkiye'de olduğu için helal zannediliyor bu ülkede Birçok yerde domuz eti çıkıyor analizlerde aklı başında Müslüman öyle yerlerden asla yemez
  Cevapla