Altay tankı ile ilgili yeni açıklama!

Altay tankı ile ilgili tarih verildi. Yapılan açıklamada 24 ay sonra TSK kendi eseri olan Altay'ı harp sahasında kullanacak" dendi.

Altay tankı ile ilgili yeni açıklama!
Altay tankı ile ilgili yeni açıklama!
GİRİŞ 11.10.2019 09:07 GÜNCELLEME 11.10.2019 10:01
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Finansal Metamorfoz ve Geleceğe Dönüş" temasıyla düzenlenen 10. İstanbul Finans Zirvesi'nin ikinci gününde konuşan Sancak, yatırımcıların savunma sanayisine yatırım yaparlarsa kârlı çıkacaklarını söyledi.

 

 

Sancak, İstanbul Finans Zirvesi'ne ilk kez katıldığını belirterek, "Finans zirvesine katılanlar parayı bilen, yönlendiren ve paranın nereye akıtılmasına karar veren insanlar olacak. Ben de sektörümün ne kadar istikbal vadettiğini, paranın 40 katlı gökdelenler, katma değeri olmayan üretimler yerine bu sektöre yönlendirilmesi gerektiğini arz etmeye geldim." diye konuştu.

Altay tankı projesinin, Batılıların her türlü engellerine rağmen çok iyi gittiğini aktaran Sancak, "Umut ediyorum ki 24 ay sonra TSK kendi eseri olan Altay'ı harp sahasında kullanacak. En geç 48 ay sonra da Altay tankı ve beraberindeki diğer ürünler Türk malı ve yerli olacak." bilgisini verdi.

 

 

İnsanlığın neredeyse 300 yıldır sahipsiz olduğunu dile getiren Sancak, "5 tane savaş galibi yağmacı dünyanın geleceğine karar veriyorlar." dedi.

Sancak, piyade tüfeğinin Recep Tayyip Erdoğan iktidara gelene kadar ABD'den alındığına işaret ederek, son 70 yıldır savunma sanayisinin Batı'ya ruhunu satan bürokratik oligarşi tarafından geliştirilmediğini anlattı.

"ELEKTRONİK KARIŞTIRMA DA YAPAMIYORLAR"

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, şunları kaydetti:

"İstesek de 20 yıl önce Afrin, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarını yapamazdık. Çünkü savunma sanayimizin gelişmişliği buna engeldi ve Batılılılar bizi engellerlerdi. Nitekim Kıbrıs Barış Harekatı'nda stratejik müttefik diye caka satılan büyük ülke elektronik karıştırma yoluyla bizim muhribimizi, bizim uçaklara batırttı. Çok şükür şimdi ASELSAN'ın geliştirdiği tekniklerle elektronik karıştırma da yapamıyorlar."

Türk savunma sanayisinin, gelecek 5-6 yıl içerisinde kıtalar arası nükleer başlıklı füze yapacağını dile getiren Sancak, bu alanın çok bakir olduğunu ve çok hızlı gelişeceklerini söyledi.

Sancak, yatırımcıların sektöre koyduğu 1 lirayı 5 yıl içinde 10 lira olarak alacakları öngörüsünde bulunarak, "Çünkü katma değerli büyük işler bunlar. Çok kârlı ve hayati bir sektör." yorumunu yaptı.

Ekonomi nerede güçlüyse uygarlığın orada olacağını dile getiren Sancak, "Uygarlık tarih boyunca yer değiştirdiğinde insanla

r mutlaka savaşla birbirini kırmışlardır. Bakın bütün uygarlık değişikliklerine, savaşsız uygarlık yer değiştirmez. Çünkü uygarlığı kaptıran ülke kaptırmamak için dünyayı ateşe verecek. Onun için hazırlanmalıyız." diye konuştu. 

 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Alagöz 7 ay önce Şikayet Et
  Bu 24 ay bitmedi
  Cevapla
 • İzmir 7 ay önce Şikayet Et
  24 saat 3 vardiye harıl harıl çalışıp günde bir tank topluyor aktif hale getirmemiz gerekir. Gerekirse 5000 kişi tam kapasitesi ile üstüne çıkmak gerekir şuan savaşa az kaldı Reis herkes gözünü açsın Büyük Lidersin Reis Türkiye nerden nereye getirdin Allah yar yardımcınız olsun
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Daha çok bekleriz
  Cevapla
 • alpagut 7 ay önce Şikayet Et
  Sen git chp tipi örümcek kafalıların arasına orada bekle, bizim beklemeye tahammülümüz yok
  Cevapla
 • Nedim 7 ay önce Şikayet Et
  Aslında şimdi bu tank sahada olması lazımdı.görsünler gücümüzü evet Almanlar oyun yaptı motorda alın Ukranya’dan kendimiz yapana kadar ama yapın ve bırakın şu 24 ay 48 ayları.başlatın üretmeye.o kadar işsiz var iş arıyorlar daha ne bekliyoruz.zamanında hitler ne yaptı otoban yaptı silah yaptı işşizleri azaltı.
  Cevapla
 • Yozgatlı 7 ay önce Şikayet Et
  Sıkıntı yok. Bütün savaş ekipmanlarımızla misakı milli sınırlarımızı belirleriz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle