Bakan duyurdu: Yarın 2 bin kişi kamuda tercih yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Devlet korumasında yetişen 2 bin 183 gencimiz 10 Ekim Perşembe günü itibarıyla kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih yapabilecek" dedi.

Bakan duyurdu: Yarın 2 bin kişi kamuda tercih yapacak
Bakan duyurdu: Yarın 2 bin kişi kamuda tercih yapacak
GİRİŞ 09.10.2019 10:22 GÜNCELLEME 09.10.2019 11:56
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığa bağlı yurtlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin tercih işlemlerinin 10 Ekim tarihinde başlayacağını, 21 Ekim günü saat 23.59’a kadar devam edeceğini duyurdu.

Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun 10 Ekim Perşembe günü Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayınlanacağını belirten Bakan Selçuk, tercihlerin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabileceğini, atamaların ise kura yoluyla gerçekleşeceğini söyledi.

Bakan Selçuk, yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim düzeyinde 978, önlisans düzeyinde 140, lisans düzeyinde 133 ve ilköğretim düzeyinde 932 kadro ve pozisyon olmak üzere toplam 2 bin 183 kadro pozisyona yerleştirme yapılacağını belirtti.

 

“Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye devam edeceğiz”

Bakan Selçuk, "Devlet korumasında büyüyen çocuklarımızın iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, ailemizi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Sena 11 ay önce Şikayet Et
  Engelli atamasi bu sene yapılmadı!!!
  Cevapla
 • yorum 11 ay önce Şikayet Et
  İnşaallah devletin bu nimetinin hakkını verirler,aldıklarını helal ettirirler.
  Cevapla
 • Abuzer 11 ay önce Şikayet Et
  Bu uygulama son derece yanlış ve adaletsiz bir şey.!Liyakat olmadan personel alımı kamuda büyük sıkıntılara yolaçıyor.
  Cevapla
 • Yavuz 11 ay önce Şikayet Et
  EYT için müjdeli haberler bekliyoruz
  Cevapla