Binlerce kişiye çifte müjde! Maaş ayarı geliyor

SGK’nın maaşını incelediği 700 binden fazla Bağ-Kur’lu var. 9 bin gün primle emekli olabilen Bağ-Kur’luya,1800 gün kazandıracak ve taban maaşları artıracak tasarı masada.

Binlerce kişiye çifte müjde! Maaş ayarı geliyor
Binlerce kişiye çifte müjde! Maaş ayarı geliyor
GİRİŞ 16.09.2019 09:25 GÜNCELLEME 16.09.2019 14:17
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Daha önce Vergi ve Sosyal Güvenlik Komisyonu’nda, özellikle 2.5 milyon Bağ-Kur’luyu ilgilendiren önemli prensip kararları alınmıştı. Bağ-Kur ve SSK arasındaki farkların eşitlenmesi gündeme gelmişti. Düzenleme hayata geçerse hem gelir hem de emeklilik süresinde, emekliler arasında eşitlik sağlanacak.
 
1800 GÜN FARK VAR
 
Daha önce alınan kararla, işçi ve memurların emekliliği için istenen prim ödeme gün sayısı 7 bin 200, Bağ-Kur’lular için 9 bin gün olarak belirlenmişti. Sosyal güvenlikte adalet komisyonu, SSK’lı çalışanla, Bağ-Kur’lu çalışan arasındaki prim süresinin eşitlenmesini öngörmüştü. Edinilen bilgiye göre, konuyla ilgili tasarı hazırlandı ve bu yıl içinde Meclis’e sunulacak.
 
ESNAFA MAAŞ AYARI
 
Ayrıca SGK kayıtlarında bulunan emekli Bağ-Kur’lulara verilen maaşlarda sehven oluşan eksiklikleri gidermek için düğmeye basıldı. Bu kapsamda, emeklilerin maaş dosyalarının yeniden tarandığı öğrenildi. İnceleme sonucunda eksik ödeme yapıldığı belirlenen Bağ-Kur’lulara, bu paralar iade edilecek. Maaş düzeltilecek, geriye dönük eksik ödenen tutarlar da toplu olarak verilecek. 

 

 

KAYNAK: GÜNEŞ
ETİKETLER
maaş ayarı
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • halil 2 yıl önce Şikayet Et
  sanki ssk ile bağkurlu aynı primi yatırdı
  Cevapla
 • ercan 2 yıl önce Şikayet Et
  ssklilar da gunleri tamamlariklari halde fazladan oderseler asgari ucretten ileride alicaklari emekli maaslari dusuyor saka gibi bir ulkeyiz
  Cevapla
 • EMEKLİ 2 yıl önce Şikayet Et
  İntibaklar
  Cevapla