Ne Antalya ne de Bodrum...Aramadan gelen pişman olur

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından yaklaşık 145 kilometrelik sahil bandı ve 30 binin üzerinde yatak kapasitesi bulunan Kuzey Ege'de oteller dolmaya başladı. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi'ne kadar ki sahil şeridinde otellerin doluluk oranı yüzde 80’i buldu.

Ne Antalya ne de Bodrum...Aramadan gelen pişman olur
Ne Antalya ne de Bodrum...Aramadan gelen pişman olur
GİRİŞ 18.05.2019 13:56 GÜNCELLEME 18.05.2019 13:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kuzey Ege'nin turizm cennetleri Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçesinden başlayan, Edremit Körfezi’nden Ayvalık'ın Altınova Mahallesi'ne kadar olan bölgede, 9 günlük RamazanBayramı tatili için doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı. Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi'ne kadar olan 145 kilometrelik sahil şeridinde bulunan tesislerde 30 binin üzerinde, Bozcaada'da 7 bin, Gökçeada'da ise 10 bine yakın yatak kapasitesi yer alıyor. Fiyatlar ise 150 ile 750 TL arasından değişiyor. 

Konaklama tesisleri de hazırlıklarını tamamlarken, turizmciler, tatilcilerden sıkıntı yaşamamaları için mutlaka rezervasyon yaptırmalarını istedi. Tatilcilerin, Kazdağları’nın eşsiz doğal güzellikleriyle, Ege’nin mavi sularının keyfini sürmek için, Kuzey Ege’ye yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

'KAPIDA KALMAYIN'

Kuzey Ege’nin, son yıllarda turizmde sürekli yükselen bir grafik yakaladığını belirten Edremit Otelciler, Kahveciler ve Gazinocular Odası Başkanı Mustafa Aydoğan, bayram tatilinden Edremit Körfezi'nde yoğunluk yaşanacağını ifade ederek, “Bölgemize gelen tatilciler, konaklama tesislerinde sorun yamamak için mutlaka rezervasyonlarını yaptırsınlar” dedi.

'REZERVASYONLAR ŞU AN YÜZDE 80’E ULAŞTI'

Ramazan Bayramı için rezervasyonların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden turizmci Yahya Yavuz ise konaklama tesislerinde yüzde 100 doluluk oranının yakalanacağını belirterek, "Özellikle bayram rezervasyonları yoğun bir şekilde devam ediyor. Seçimlerin tekrarlanacak olması bayram rezervasyonlarını bir nebze olsa da düşürdü. Seçim çalışmalarına katılacak olanlar tatil planlarını iptal etti. Ama yine de Ramazan Bayramı’nda 4-5 günlük süre içerisinde Edremit Körfezi’nde yüzde yüz yoğunluğa ulaşılır" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Bilal 2 yıl önce Şikayet Et
    Sorun değil. Askeri ücretli zaten günlük 750 tl veremez. Vatandaş hesabini kitabını yaptığı için. Dışarda kalma durumu da yasanmaz. .
    Cevapla