Bakan Pakdemirli: Ramazan ayından önce açıklayacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin 2023 tarım hedefleri politikasına ilişkin plan ve programlarını ramazan ayından önce açıklayacaklarını söyledi.

Bakan Pakdemirli: Ramazan ayından önce açıklayacağız
Bakan Pakdemirli: Ramazan ayından önce açıklayacağız
GİRİŞ 24.04.2019 09:03 GÜNCELLEME 24.04.2019 10:00
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde TBMM Şeref Salonu'nda düzenlenen 23 Nisan resepsiyona katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Türkiye'de tarım alanında yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren Pakdemirli, "Kolay çözülebilecek sorunları zaten çözüyoruz. Diğer sorunlar ile ilgili bazıları için bir sene, bazıları için iki sene, bazıları için ise üç sene sürecek programlar hazırladık. Her şey takvimlendirildi. Tarımda 2023 yılına kadar yapılacak her şey takvimlendirildi. Bu takvim hızlı bir şekilde işleyecek. Tarıma ilişkin 2023 vizyonumuzu ve bunun yol haritasını açıklayacağız. Bu programlarımızı ramazan ayından önce açıklayacağız." diye konuştu.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
tarım politikası
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • tarım bilgisi 1 yıl önce Şikayet Et
    tarım işi maalesef halledilemiyor. köylerin boşalmasına çare bulunmalı. türkiyede sermaye eksikliği var, bilinen birşey. bu yüzden mikro ölçekli yerel üretimler desteklenmeli ve devletin tarım kurumları devamlılığı sağlamak için takip yapmalı ve bir türkiye tarım veritabanı oluşturulmalı. gelen gidenin ne yaptığını, nasıl yaptığını ve ne durumda olduğumuzu görebilmeli, ki üretimler sekteye uğramasın. mesela kevir konusu, niçin bunca yıl ihmal edildi?
    Cevapla