DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu, yeni teknolojisini hizmetine sundu

Yatırım işlemlerinde robotik teknolojiyi kullanıma alan DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu, Türkiye’nin ilk çevrimiçi algoritmik yatırım platformu ALGOLAB’i hizmete sundu. Müşterilerinin yatırım karar süreçlerini kolaylaştıracak, yatırımlarını yönetmek için harcadıkları zamandan tasarruf etmelerini sağlayacak ve yatırımlarını tümüyle robotize etmesine imkan verecek ALGOLAB ile basit, güvenli ve uygulanabilir yatırım stratejileri bir tık uzakta.

DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu, yeni teknolojisini hizmetine sundu
DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu, yeni teknolojisini hizmetine sundu
GİRİŞ 04.04.2019 11:30 GÜNCELLEME 04.04.2019 11:46

DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu, Algoritmik İşlemler için yatırımcılara tek mecra üzerinden tüm yatırım ürünlerine otomatik işlem emri verebilecekleri ALGOLAB platformunu hizmete aldı.

 

 

Müşteriler kolay ve güvenli bir şekilde www.algolab.com.tr sitesi üzerinden zaman kaybetmeden yatırım fikirlerini tasarlayabilecek veya kendisine hazır olarak sunulacak stratejileri test ederek diledikleri takdirde yatırım hesaplarında otomatik işlem yapması için talimat verebilecekler.

AçıkDeniz internet bankacılığı veya üye olarak giriş yapılabilecek platformda ‘Hazır Stratejiler’, ‘Sürükle Bırak’ ya da ‘Kodlama Editörü’nü kullanarak arzu edilen algoritma tercihe göre oluşturulabilecek. Yatırım konusunda tecrübesi bulunmayan kişilerden, bu alanda derin deneyime sahip yatırımcılara kadar geniş yelpazede herkesin platformu olarak hizmet verecek ALGOLAB kullanıcı dostu ara yüzüyle işlemlerin rahatlıkla yapılmasını sağlıyor.

 

 

“Robot teknoloji sayesinde müşterilerimizin hizmet ve servislere ulaşım hızı artıyor”

Müşterilerinin Deniz Yatırım hesapları ile Borsa İstanbul pay senetleri ve vadeli işlemler piyasasına emir iletimi yapabilecekleri web tabanlı bir platform sunduklarını belirten Özel Bankacılık ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı C.Cem Önenç şunları söyledi; “DenizBank Yatırım Hizmetleri Grubu’nun bilgi birikimi ve bankamızın Dijital Bankacılık İnovasyon Yönetimi iş birliğinde oluşturduğumuz, müşterilerimiz için basit, kolay ve uygulanabilir yatırım stratejileri sunacak ALGOLAB’i hizmete almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok hizmetimizi robot gücüne dönüştürdüğümüzde yapılan hataların azaldığını, hizmet kalitemizin yükseldiğini ve müşterilerimizin bu yöndeki servislere daha hızlı ve nitelikli bir şekilde eriştiğini gözlemliyoruz. ALGOLAB ile yatırım işlemlerini, müşterimizin cebine taşıdık ve işlem süresini sadece dakikalara indirdik. Herkese hitap edecek, yatırım işlemlerinde karar vermelerini kolaylaştıracak yeni platformumuz ile yatırımların tümüyle robotize edilmesine imkan sağlıyoruz. The Banker’in her yıl dünyanın dört bir yanından gelen başvurular ile gerçekleştirdiği ve o yılın en iyi teknoloji projelerini ödüllendirdiği programı ‘The Banker: Yılın Teknoloji Projeleri’ ödüllerinde ‘İşlem Platformu’ kategorisinde ALGOLAB ile ödül kazandık. Tüm işlemlerin web üzerinden yapılabileceği ALGOLAB platformu ile yatırımda yepyeni bir dönemin kapısını aralıyoruz”.

Ödüllü platform nasıl işliyor?

AçıkDeniz internet bankacılığı veya üye olarak kullanıcı bilgileri ile giriş yapılan sistemde ‘Hazır Stratejiler’, ‘Sürükle Bırak’ veya ‘Kodlama Editörü’ kullanılarak tercih edilen algoritma oluşturulabilecek. Oluşturulan algoritmalar ‘Stratejilerim’ menüsünde yer alırken, aktif ve pasif stratejiler olarak görüntülenen algoritmalarda geriye dönük test yapılabilecek, canlı veya gerçek ortamda çalıştırılabilecek. Portföyüm menüsünden Deniz Yatırım hesabı birebir takip edilebilecek. Algoritma işlemleri demo ya da gerçek ayrımı olmaksızın ‘Algo İşlemlerim’ sekmesinde görülürken, aynı zamanda gerçek ortama iletilen emirler hisse veya viop işlem durumuna göre ayrıca gösterilecek.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR