Merkez Bankası açıkladı: 2.4 milyar dolar arttı!

TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, "Son bir hafta içinde toplam rezervimiz 4,3 milyar dolar artışla 27 Mart itibarıyla 96,7 milyar dolar seviyesine ulaştı" dedi. Çetinkaya, rezervlerde dönemsel etkenlerle dalgalanmalar gözlense de orta vadede istikrarlı bir artış trendinin söz konusu olduğunu belirtti.

Merkez Bankası açıkladı: 2.4 milyar dolar arttı!
Merkez Bankası açıkladı: 2.4 milyar dolar arttı!
GİRİŞ 28.03.2019 11:52 GÜNCELLEME 28.03.2019 12:27
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, rezervlerde dönemsel etkenlerle dalgalanmalar gözlense de orta vadede istikrarlı bir artış trendinin söz konusu olduğunu belirterek, "Son bir hafta içinde toplam rezervimiz tüm kalemlerde gözlenen 4,3 milyar dolar artışla 27 Mart itibarıyla 96,7 milyar dolar seviyesine ulaştı." dedi.

 

 

Çetinkaya, Merkez Bankası rezervlerine ilişkin son dönemde yapılan yorumlar hakkında değerlendirmede bulundu.

Merkez Bankasının, ülke rezervlerinin güçlendirilmesini ve etkin yönetilmesini hedeflediğine işaret eden Çetinkaya, "Rezervlerde dönemsel etkenlerle dalgalanmalar gözlense de orta vadede istikrarlı bir artış trendi söz konusudur. Son bir hafta içinde toplam rezervimiz tüm kalemlerde gözlenen 4,3 milyar dolar artışla 27 Mart itibarıyla 96,7 milyar dolar seviyesine ulaştı" diye konuştu.

 

 

Çetinkaya, net rezervlerin ise aynı dönemde 2,4 milyar dolar artışla yaklaşık 28,6 milyar dolar olduğunu aktararak, "Merkez Bankası, rezervlerini güçlendirme politikasına kararlılıkla devam etmektedir." ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
murat çetinkaya
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyadaki bütün merkez bankaları siyonist sisteme bağlı. Başkan çıkıp bağımsız politika izliyoruz demesin. Ayrıca Çin ve Rusya’nın dolar rezervlerine bakın. Net rezerv 28 milyar dolar çerez parası.
  Cevapla
 • osmanlı torunu 1 yıl önce Şikayet Et
  ağzımızda dolar oldukça bizden hiçbirşey olmaz türk parasıyla konuşma yok bu tükiyede ne alırsak dolar hesabından alıyoruz satarken dolar hesabından satıyoruz köprü geçişleri bile dolar hesabından kısacası bu dolar kelimesi bitmedikçe çok canımız yanar
  Cevapla
 • Ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  Bugün bloombeeg haberinde 2.5 milyar $ azaldı haberi yapıldı
  Cevapla
 • Selçuklu 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar son bir haftada yükseliyor ve merkez bankası da 4 milyar dolar alıyor. Bunun içinde hava atıyor. Peki merkez dolar verseydi piyasaya dolar çıkarmıydı
  Cevapla
 • ugur btn 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu merkez bankası kime çalışıyor bilen varmı????????
  Cevapla
 • bilal 1 yıl önce Şikayet Et
  kardeşim net rezerv 28 milyar dolar diyorsunuz şaka mı bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle