BDDK açıkladı! Taksit düzenlemesi geliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız." dedi

BDDK açıkladı! Taksit düzenlemesi geliyor
BDDK açıkladı! Taksit düzenlemesi geliyor
GİRİŞ 27.03.2019 12:02 GÜNCELLEME 27.03.2019 13:15
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Akben, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl ağustos ayı öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit yapılabildiğini anımsattı.

 

 

Ağustos 2018'de yaptıkları düzenleme ile kuyumculuk sektöründe kredi kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını anımsatan Akben, kuyumculuk sektöründe yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getireceklerini dile getirdi.

 

 

Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünlerde taksit yapılamayacağının altını çizen Akben, yeni düzenlemenin hem tüketiciler hem de sektör için faydalı olacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • bahri 3 yıl önce Şikayet Et
  cep telefonlarınada taksiti getirselerde telefon sektörüde canlansa.bankalara havadan verilen vade farkları verilmese.eskisi gibi pesin fiyatına taksit olsa.doguda herşey kaçak vergi yok.5 yıldır cep telefonu taksit deyince cari acık bahane ediliyor.cok yanlıs.keske düzelse.
  Cevapla
 • seyfullah 3 yıl önce Şikayet Et
  İslam’da altın para hükmündedir altına taksit yapmak parayı parayla satmak gibidir faizdir Riba dır haramdır.Bunu çoğu mütedeyyin kuyumcu kardeşlerimiz bilmemektedir maalesef
  Cevapla
 • abidin kaya 3 yıl önce Şikayet Et
  Önemli olan çeyrek altın kardeşim.insanlar düğün için mecbur alıyor, taksit yapacaksan bunlara yapın, yoksa diğerlerini alacak insanların gücümü var
  Cevapla