McKinsey manipülasyoncularına isyan etti

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın McKinsey ile çalışma kararı almasının ardından bazı odaklarca yaratılmak istenen "Türk ekonomisi ABD'ye teslim ediliyor" algısı ekonomistleri de isyan ettirdi. Ekonomist Mert Yılmaz, bu manipülatif haberlere ve algı operasyonlarına karşı olayın iç yüzünü anlattı.

GİRİŞ 30.09.2018 16:43 GÜNCELLEME 30.09.2018 17:24
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın McKinsey kararının ardından ortaya çıkan kriz fırsatçıları "Türk ekonomisi ABD'ye teslim ediliyor" algısı yaratmaya çalıştı.

Yalan haberlerle söz konusu karara gölge düşürmeye çalışan odaklara bir cevap da Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Mert Yılmaz'dan geldi.

Mert Yılmaz, yayınladığı bir video ile McKinsey kararının önemini ve gerekliliğini madde madde anlattı.

 

 

IMF İDDİALARI ASILSIZ!

Söz konusu manipülatif haberlerde yaratılmaya çalışan IMF algısının asılsız olduğunu vurgulayan Mert Yılmaz, McKinsey anlaşmasının uluslararası arenada Türk ekonomisinin doğru bir biçimde anlatılması ve anlaşılması için kritik öneme sahip olduğunu vurguladı..

KAYNAK: TAKVİM

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 49
 • .... 2 yıl önce Şikayet Et
  O kadar bilgisiz, cahil ve körmüyüz ki bizim sorunlarımızı, Amerikalar gelip bizim yerimize tespit edecek?!!! Zaten her şey ortada. Gelen paraları üretime değil betona yatırdık. Elin yabancısı da bize gelip sorunlarımızı tespit edecekmiş. Pes doğrusu.
  Cevapla
 • veli 2 yıl önce Şikayet Et
  mevzu sadece ilgili ecnebi şahsın veya şirketin akıl vermesi yönünde değil anlayacağınız... bir de ekonomi adına atılmış adımların dünyaya doğru ve etkili anlatılması da önemli. hem bir yabancı gözüyle yapılanların doğru veya yanlışlığının rapor edilmesinin de çok sakıncası yok. zaten siz isteseniz de istemeseniz de kredi derecelendirme kuruluşları bunları yapıyor ve tüm dünya onları dinliyor...
  Cevapla
 • Kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  Abdli size ancak millete nasıl kazık atılacağını öğretir. Erbakan gibi Müslüman Hocalarımız da size islami metodu öğretti : Faizci sistemden kurtul, üretim yap. Yolsuzluğu önle , şeffa ol. Kimse seni yıkamaz , yurtdışından operasyon da yapamaz.
  Cevapla
 • Gakko 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD kıtasında Rockefeller ve Avrupa kıtasında Rothschild Aileleri. IMF&Mckinsey ilişkisini nasıl açıklanacak. Mckinsey ekonomi ve kamu danışmanlık hizmetleri ile ipek yolu & doğu Akdeniz petrol-doğalgazı arasındaki ilişkisi hakkında bilgisi olan varmı. Ben yahudiler ile iş yapılmasına kesinlikle karşıyım. Yeni Dünya düzeni kurulurken masanın dışında kalmayalım. ALLAH cc. Vatanımıza Milletimize Devletimize ve Ordumuza Zeval vermesin Yardımını Rahmetini üzerimizden eksik etmesin. Âmin
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen gel onu benim külahıma anlat :)))) Allah yardımcımız olsun. Sonumuz pek iyi görünmüyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle