Yabancı turistlerden Türkiye çağrısı!

Tatillerini Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Didim'de geçiren yabancı turistler, Türkiye'nin doğası, denizi ve insanlarıyla harika bir ülke olduğunu belirterek "Hiç düşünmeden Türkiye'ye tatile gelin" çağrısında bulundu

 Yabancı turistlerden Türkiye çağrısı!
Yabancı turistlerden Türkiye çağrısı!
GİRİŞ 23.06.2018 12:20 GÜNCELLEME 23.06.2018 12:27
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Doğası, kültürel zenginliği ile dünyaca ünlü 1606 metre uzunluğundaki  Altınkum Plajı ile dikkati çeken Didim, her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı  turiste ev sahipliği yapıyor. Didim'i ziyaret edenler, Milet Antik Kenti ile  tarihi Apollon Tapınağı'nı görmeden Türkiye'den ayrılmıyor.

İngiltere'den gelen turistlerin burada ev satın alıp yaşamasından  dolayı halk arasında "Küçük İngiltere" olarak anılan Didim'e yaz sezonunda  günübirlik ziyaretlerle yaklaşık 500 bin kişi geliyor.

 

 

Her şey dahil veya butik otellerde kalan yabancı turistler, ilçenin  doğası, denizi ve Türk insanının sevecenliğinden dolayı tatillerini büyük bir  keyif içinde geçiriyor.

"Cennetten bir köşe"

İngiltere'den Didim'e gelen Liam Connor, Türkiye'yi çok sevdiğini ve  burada olduğu için mutluluk duyduğunu söyledi. Özellikle tekne turlarını çok  sevdiğini aktaran Connor, "Ege'de atmosfer çok güzel, insanlar çok güzel. Keyifli  bir ortam mevcut. Türkler arkadaş canlısı. Muhakkak Türkiye'ye gelip güzellikleri  görsünler. Otellerdeki hizmetler çok harika." dedi.

Bulgar Teodora Grozdanova ise Türkiye'nin havası, insanı ve  yemeklerinin çok güzel olduğunu vurguladı. Daha önce Kuşadası ve Bodrum'a  gittiğini aktaran Grozdanova, "Türkiye'yi çok seviyorum. Gerçekten harika yerler.  Burası adeta cennetten bir köşe. Hiç düşünmeden Türkiye'ye tatile  gelebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

ABD'li Trudie White de "Türkiye'ye ilk kez geldim ve çok sevdim. Daha  önce Kıbrıs'a gitmiştim, Türkiye’yi de çok merak etmiştim. İyi ki gelmişim ve  buradayım. Türkiye harika bir ülke. Muhteşem bir doğa, harika insanlar.  Kesinlikle buraya tekrar geleceğim." diye konuştu.

"Tatilin keyfini Türkiye'de çıkarın"

İngiliz Stephen Cross ise 7 yıldır Türkiye'ye tatile geldiğini  belirtti. Türkiye'nin tatil için çok ideal bir ülke olduğuna işaret eden Cross,  "Sakın burayla ilgili olumsuz bir şey düşünmeyin. Dünyanın her yerinde benzer  durumlar olabilir. Tatilin keyfini Türkiye'de çıkarın." değerlendirmesini yaptı.

"Turistler gerçeği görüyor"

Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz de Türk insanının özellikle  yabancı turistlere karşı çok hassas ve ince olduğunu dile getirdi. Turizmde  2019-2020 yıllarında ciddi bir patlama beklediklerini vurgulayan Cengiz, şunları  kaydetti:

"Avrupa medyası Türkiye üzerinde ne kadar olumsuz algı yaratsa da  buraya gelen turistler gerçeği görüyor. Turizme sadece insanların gezip görmek  amacıyla geldiği yer olarak bakmamak gerekiyor. Şu anda gerçek manada bir rekabet  ortamı var. Özellikle Akdeniz çanağında bizim dışımızdaki ülkeler daha çok turist  çekmek ve bu pastadan daha fazla pay almak için rekabet ediyorlar. Türkiye'ye  gelen turist ise gerçeği görüyor."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Amerika çağrı
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • zaza 2 yıl önce Şikayet Et
    bu vatan bizim cefasını biz çekek sefasını elin yabancıları sürsün
    Cevapla
  • Aynen.. 2 yıl önce Şikayet Et
    Aynen biz daha Didim neresi bilmeyiz
    Cevapla