Alpullu Şeker Fabrikası'nın yeni sahibi belli oldu

Türkşeker'e ait Alpullu Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 150 milyon lira ile Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

Alpullu Şeker Fabrikası'nın yeni sahibi belli oldu
Alpullu Şeker Fabrikası'nın yeni sahibi belli oldu
GİRİŞ 27.04.2018 15:44 GÜNCELLEME 27.04.2018 16:44

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Alpullu Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 150 milyon lira ile Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ verdi. 

Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Erser Grup Tarım Ürünleri San. Tic. AŞ-Sterk Plast Ltd. Ortak Girişim Grubu, Sınırlı Sorumlu Alpullu Pancar Ekicileri Kooperatifi, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ ve Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ katıldı.

İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. İki elemeli tur sonrasında gerçekleştirilen açık artırmada başlangıç tutarı 149 milyon 500 bin lira, artırım aralığı da 500 bin lira olarak belirlendi.

Açık artırma sonunda en yüksek teklifi 150 milyon lirayla Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

Teknik olarak sonuçlanan ihalenin sonucu, komisyonun nihai kararının onaya sunulmasının ardından duyurulacak.

MUŞ ŞEKER FABRİKASININ DA YENİ SAHİBİ BELLİ OLDU!

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait Muş  Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 230 milyon 200  bin lira ile MBD İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ-Öz Er-Ka İnşaat Turizm Elektrik  Taahhüt Ticaret ve Sanayi AŞ Ortak Girişim Grubu verdi. 

Özelleştirme İdaresinde (ÖİB) kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre  Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm  Seyahat  İnşaat Ticaret AŞ ile MBD İnşaat Sanayi  ve Ticaret AŞ-Öz Er-Ka İnşaat  Turizm Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi AŞ Ortak Girişim Grubu katıldı.

İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. Birinci  tur sonrasında gerçekleştirilen açık artırmada başlangıç tutarı 199 milyon 900  bin lira, asgari artırım aralığı da 100 bin lira olarak belirlendi.

Açık artırma sonunda en yüksek teklif 230 milyon 200 bin lira ile MBD  İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ-Öz Er-Ka İnşaat Turizm Elektrik Taahhüt Ticaret ve  Sanayi AŞ Ortak Girişim Grubundan geldi.

ETİKETLER
özelleştirme
YAZDIR