Türkiye'den dışa bağımlılığı bitirecek dev yatırım

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Otomotiv Test Merkezi, Türkiye'nin en önemli ihtiyaç duyduğu yatırımlardan biriydi. Savunma Sanayii ile TSE iş birliğini yaptı ve artık önümüzde bir engel kalmadı." dedi

Türkiye'den dışa bağımlılığı bitirecek dev yatırım
Türkiye'den dışa bağımlılığı bitirecek dev yatırım
GİRİŞ 14.04.2018 14:33 GÜNCELLEME 14.04.2018 14:35
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

"OTOMOTİV TEST MERKEZİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR"

Yenişehir'deki Otomotiv Test Merkezi'ne ilişkin birçok spekülasyon yapıldığına da değinen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

"Bir Güney Kore firması, Otomotiv Test Merkezi'nin ihalesini aldı. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Ayın 15'inde teknik heyet, Güney Kore'ye gidecek ve oradaki çalışmaları tamamlayacak. Bölgeyle ilgili DSİ ve BOTAŞ ile ilgili faaliyetleri kısa sürede başlatacağız. 

Türkiye'nin savunma sanayii yatırımları dışındaki en stratejik yatırımlarından biri Otomotiv Test Merkezi'dir. Kara araçları ve savunma sanayiine ilişkin araçların test merkezi olacak. Bir araç ürettiğimizde İspanya ya da İngiltere'ye gönderiyoruz. Adam sıraya almıyor bir sene. Aracı testine göndermişsiniz sıra gelmemiş size. O zaman araç üretsen ne olur?

Bizim o araç ve teknolojiyle ilgili bilgilerimize orada ulaşacaklar, burası olmasa. Otomotiv Test Merkezi, Türkiye'nin en önemli ihtiyaç duyduğu yatırımlardan biriydi. Savunma Sanayii ile TSE iş birliğini yaptı ve artık önümüzde bir engel kalmadı. Önümüzdeki 1-1,5 aylık zaman içinde Savunma Sanayii İcra Kurulu toplanacak. İki gün önce Savunma Sanayii Müsteşarıyla bir araya geldik ve neler yapabileceğimizi konuştuk. Biz, bu yıl içinde buranın temelini atacağız."Değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR 11
 • selim 4 yıl önce Şikayet Et
  amma yatırım ha yarın döviz düşer.
  Cevapla
 • Köylü 4 yıl önce Şikayet Et
  Samanı Bulgaristan dan almayalım yeter
  Cevapla
 • Ağlamak istiyorum 4 yıl önce Şikayet Et
  Çokmu zor bir iş şimdiye kadar bir deneme pisti vay be.......yatıyormuşuz haberimiz yok ispanya ya git bir test için bir sene sıra bekle.....anlatmaya gerek yok.....
  Cevapla
 • REiz 4 yıl önce Şikayet Et
  Dışa bağımlılığı bitirecek dışa bağımlı proje
  Cevapla
 • Vanlı 4 yıl önce Şikayet Et
  Ula babam Van Gölü manzaralı iki tarlam var.Vallahi gelseniz seve seve verirem.Yeterki devlet istesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle