Taşeron işçilerin kadroya geçişi bugün yapılıyor!

Taşeron işçilerin kadroya geçişi gerçekleşti İşçiler, maaşlarının 1.5 katı promosyona kavuşacak. Devlet kadrosuna geçenler ikramiye elde edecek.

Taşeron işçilerin kadroya geçişi bugün yapılıyor!
Taşeron işçilerin kadroya geçişi bugün yapılıyor!
GİRİŞ 02.04.2018 05:50 GÜNCELLEME 02.04.2018 12:07
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın startını verdiği taşeron işçilerin kadroya geçişi bugün tamamlandı.

İKRAMİYE VERİLECEK

Taşeron işçilerin geçişle hem geliri artacak hem de özlük hakları iyileşecek. İşçiler geçmişte aldıkları maaşın 1.5 katı kadar promosyona kavuşacak. Devlet kadrosuna geçen 450 bin işçiye, 52 günlük ilave tediye ücreti (ikramiye) verilecek.

 

Bütün işçilerin asgari ücretten çalıştığı düşünüldüğünde yaklaşık 1 milyar liralık tediye ücreti verilmiş olacak. Ayrıca geçiş süreci nedeniyle 3 aydır askıya alınan toplu iş sözleşmesinden kaynaklı ücret ve farklar da hesaba yatacak. Arşiv taraması gecikenler sonuç beklenmeden akşama kadar kadroya alınacak. Kadroya geçişle birlikte kamu kurumlarındaki statü karmaşası son bulurken, kıdem haklarında hiçbir değişiklik olmayacak. Çalışanlar mevcut kıdemleriyle geçiş yaparken, yıllık ücretli izinleri konusundaki hakları da saklı kalacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadroya geçişte başarılı çalışmaya imza attıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Süreç bugün nihayete erecek. Geçiş süreci 3 bakanlık tarafından yürütüldü. Kapsamlı bir süreci geride bıraktık. Yüzümüzün akıyla sonuçlandırmış olacağız. Şu anda kamuda taşeron tanımı neyse bunun dışında bıraktığımız hiç kimse yok. Direkt kadroya alındıkları için avantajları çok fazla. Bu düzenlemenin artıları zamanla daha çok ortaya çıkacak."

4C'LİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ

4C'lilerin sözleşmeli personel yani 4B statüsüne geçiş işlemi de tamamlanıyor. Düzenlemeyle 20 binin üzerinde işçiye yüzde 10 ücret artışı yapılırken, izin süreleri de yeniden düzenleniyor.

YORUMLAR 69
 • Unhapyy 6 yıl önce Şikayet Et
  Ptt yine kadroya almadınız...bunun vebali kim verecek..
  Cevapla
 • altar 6 yıl önce Şikayet Et
  şu memurun yüzüde gülse
  Cevapla
 • Ferhat 6 yıl önce Şikayet Et
  Tamam memurda yeni kadroya gecirilenlere verilen maaş verilsin.
  Cevapla
 • aozen 6 yıl önce Şikayet Et
  memur kadar doyumsuz şükürsüz bir kesim varmı bu ülkdede
  Cevapla
 • 3,5/B li 6 yıl önce Şikayet Et
  4/B içinde 3,5/ B ve 4/C içermektedir hat çalışanlar için daha kütü bunu görmeyen kördür ama bunları yapanlar AKP Düşmanlarıdırlar çünkü önümüzde iki seçim var,
  Cevapla
 • hakkı dayı 6 yıl önce Şikayet Et
  meni çaycı olarak gormeyin mende katırolu insan olmak istiyorum
  Cevapla
 • Ayhan g 6 yıl önce Şikayet Et
  İbb kiralik taseron soferlerle ilgili aciklama bekliyoruz sayin Bakan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle