Kirpiler taarruz silahına dönüşüyor!

BMC ile Türk Metal Sendikası arasında düzenlenen imza töreninde konuşan BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, "Kirpi’ bir lojistik ulaşım aracıdır. Pasif bir savunma aracıdır. Şimdi onları bir taarruz silahına dönüştürdük" dedi.

Kirpiler taarruz silahına dönüşüyor!
Kirpiler taarruz silahına dönüşüyor!
GİRİŞ 19.03.2018 17:13 GÜNCELLEME 19.03.2018 17:19
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

BMC ile Türk Metal Sendikası arasında bin 453 mavi yakalı işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi düzenlenen tören ile imzalandı. Törene, Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı Talip Öztürk ile basın mensupları katıldı. BMC Fabrikasındaki çalışanlar ise imza törenini canlı yayında fabrika yemekhanesinde toplu halde izlediler.
 

"Bundan daha güzel bir mutluluk olamaz"

 

 

Törende söz alan BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak ise Afrin’in kurtarılmasından ve toplu sözleşmeyi imzalamaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, "Kahraman ordumuzun yeni bir Çanakkale ruhuyla yürüttüğü 60 günlük mücadelenin sonucunu aldık. Afrin terörden kurtarıldı. Bir de bugün BMC emekçilerine, ortaklarımla birlikte 4 yıl önce verdiğimiz sözü tuttuk ve bunun ilk işareti olan bu günde Türk Metal Sendikası Başkanı’nın huzurunda toplu sözleşmeyi imzalıyoruz. Bundan daha güzel bir mutluluk olamaz" diye konuştu.

"Yapacaklarınızı çok fazla söylerseniz engellerler şer güçleri çelme takar"

Önümüzdeki 3 yılda 5 milyar dolar ciro hedeflediklerini belirten Ethem Sancak, savunma sanayinde ve kamyon üretiminde yeni markalarla milletin huzuruna çıkacaklarını söyleyerek, "İnşallah bu yıl 1 milyar dolar ciroyu geçerek dünya savunma sanayi şirketleri liginde önemli bir yer tutacağız. Ondan sonraki yıllar için de sizden ricam bizi izlemeye devam edin. Nice kirpilerimiz ve eserlerimiz olacak. Önümüzdeki 3 yılda 5 milyar dolar ciro hedefliyoruz. Bu yıl 1 milyar dolardayız. Aradaki 4 milyar dolarlık ciroyla muazzam markalar üreteceğiz. Zaten şu anda ‘Kirpi’ diye biliyorsunuz ama kirpi bir lojistik ulaşım aracıdır. Pasif bir savunma aracıdır. Şimdi onları bir taarruz silahına dönüştürdük. 5 tane kardeşi var onun. Amazonlar; Şahinler, Muranlar var. Havanlısı, makinalı tüfeklisi, sütre gerisinden atanır var. Orada bile bir sürü markamız var.

"Hedef 36 ay içerisinde yüzde yüz yerli payına ulaşmak"

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, 36 ay içinde yüzde yüz yerlilik payına ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, "Savunma Sanayinin devlet katkılı ve sivil yerli ve milli markalarının hedefi ki bunun ana aktörlerinden bir tanesi BMC’dir. 36 ay içerisinde yüzde yüz yerli payına ulaşmaktır. Bunun için milli motoru ve yerli imkânlarla üretilmiş yüzde yüz yerli zırhın yapılması gerekiyor. Bunları başardığımız zaman yüzde yüze çıkarız. Bunun için de hayalden öteye fiile dönüşmüş ciddi hedeflerimiz var ve projelerimiz var. Bunu başaracağız ve 36 ay sonra inşallah Savunma Sanayimiz yüzde yüz imkânlarla kendi bütün ürünlerini havada, karada, denizde üretecek hale gelecektir. Bu konuda milletimize söz veriyoruz" dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ysn 2 yıl önce Şikayet Et
    Allah korusun 2019 da hukumet degisirse bu sirketlerin kapisina kilit vurulur tum projeler durdurulur bir de devleti zarara ugratmislar diye kara propaganda yapilarak uste cikilir.insallah bu surec kesintiye ugramaz
    Cevapla
  • vatandaş 1453 2 yıl önce Şikayet Et
    çok doğru söylüyorsun sağolasın.
    Cevapla