Bu ülkede hesabı bulunan Türklere şok!

Paralarını vergi cenneti İsviçre’de değerlendiren zengin Türkler, dolandırıcılık şoku yaşıyor. Paralarını bir bankanın fonunda tutan Türk müşterilerinin hesabından 3.2 milyon dolar çalındığı iddia ediliyor.

Bu ülkede hesabı bulunan Türklere şok!
Bu ülkede hesabı bulunan Türklere şok!
GİRİŞ 05.03.2018 16:23 GÜNCELLEME 05.03.2018 16:23
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

İngiliz HSBC Holdings Plc’in İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan özel bankacılık biriminde görevli bir fon yöneticisi, zengin Türk müşterilerinin hesaplarından 2 yılda 3,2 milyon doları kendi hesabına geçirmekle suçlanıyor.
 
Habertürk'ün Tribune de Geneve gazetesindeki polis ifadelerine dayandırdığı haberine göre ismi polis tarafından gizli tutulan bankacının tek seferde bir hesaptan 10 bin İsviçre Frankı’nı aşmayan meblağlar çektiği için olayın uzun süre tespit edilemediği öne sürülüyor.
 
İddiaya göre fon yöneticisi Cenevre’ye müşterisinin geldiğini belirterek gişelerden nakit paraçekiyor ve ardından da sahte imzalarla işlemlerini müşterilerinden gizliyordu.
 
Eski çalışanla ilgili dolandırıcılık iddiası ise yüksek meblağlı bir işlemin şüphe çekmesi üzerine ortaya çıktı. HSBC sözcüsü Michael Spiess yaptığı açıklamada, bu yüksek meblağ nedeniyle şüpheler oluştuğunu, derhal iç soruşturma başlattıklarını, çalışanın iş akdini de feshederek yetkili mercilere bildirdiklerini belirtti.
 
Cenevre polisi tarafından sorgulanan memur, savcılık tarafından da sahtekarlık ve güveni kötüye kullanmakla suçlandı. Öte yandan bu olayın patlak vermesinden sonra Fon‘da parası bulunan Türkler arasında panik yaşandığı da öğrenildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
isviçre
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Karaoğlan 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok iyi olmuş
  Cevapla
 • murat 2 yıl önce Şikayet Et
  dolar nezaman düşecek
  Cevapla
 • murat 2 yıl önce Şikayet Et
  dolar nezaman düşecek
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel olmuş parası dışarda olanlar don gömlek kalır inşallah.
  Cevapla
 • Ergun uyanik 2 yıl önce Şikayet Et
  Iyi yapmislar keske hepsini dolandirsalar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle