O sektördeki işçiler futbolcu gibi transfer olacak

Makina sanayide yaşanan teknik eleman sıkıntısı sonrası ilginç bir yöntem gündeme geldi.

O sektördeki işçiler futbolcu gibi transfer olacak
O sektördeki işçiler futbolcu gibi transfer olacak
GİRİŞ 10.01.2018 10:30 GÜNCELLEME 10.01.2018 10:30
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Sektör temsilcileri 3 yıl içinde teknik eleman savaşları yaşanacağını ve sektörde futbolcu gibi eleman transferlerinin gerçekleşeceğine dikkat çekiyor.

Makine Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, teknik eleman sıkıntısı olması nedeniyle 3 yıl içinde futbolcu gibi eleman transfer edeceklerini söyledi.

EN ÖNEMLİ SORUN

Denizli’nin makine üretimi konusunda Ege’de İzmir’den sonra ikinci il olduğunu belirten MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, sektörün en önemli sorunlarının başında teknik eleman sıkıntısı olduğunu belirtti.

TEKNİK ELEMAN SAVAŞLARI BAŞLAYACAK

Bir çok firmanın teknik eleman bulma konusunda önemli sıkıntılar yaşadığını ve bunun 3 yıl sonra teknik eleman savaşlarına döneceğini ifade eden Sarı, "Şuanda teknik eleman konusunda sektörümüz önemli sıkıntılar yaşıyor. Teknik eleman konusunda personel bulamıyoruz ve bu durum firmalarımızın üretimini etkiliyor. Yaptığımız değerlendirmeye göre 3 yıl sonra teknik eleman bulamakta önemli sorunlar yaşayacağız" dedi.

FUTBOLCU GİBİ TRANSFERLER BAŞLAYACAK

3 yıl sonra Denizli’de teknik eleman bulmak için futbolcular gibi transferler yapılacağını ve bunun kaçınılmaz olduğunu savunan Mehmet Sarı, "Eleman bulamayan sanayicimizin ilerleyen yıllarda futbolcu gibi teknik eleman transferi yapacak. Bu durum sanayicilerimiz arasında savaşlara neden olacak. Teknik eleman konusunda acil çözümler bulmak gerekiyor" ifadelerini kaydetti.

TEK ÇÖZÜM: MESLEK LİSELERİ

Başkan Mehmet Sarı, Denizli sanayicinin teknik eleman ve personel sıkıntısının tek çözümünün ilçelerde meslek liseleri açılması olduğunu belirtti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • VELİ 3 yıl önce Şikayet Et
  Acilen 4+4+4 Sistemi değişmelidir.Okula gidenlerin şu an yarısı zorla mecbur olduğu için okula gidiyor.Yoksa okuyacaklarından değil.4+4 den sonra isteyen okumalı isteyen çalışmalı, meslek öğrenmelidir.Zorunlu eğitim kaldırılmalıdır.
  Cevapla
 • HELAL 3 yıl önce Şikayet Et
  Çok doğru bir analiz.
  Cevapla
 • ayhan1986.k 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam Haklı
  Cevapla
 • ACİLEN 3 yıl önce Şikayet Et
  4+4+4 Eğitim sistemi gözden geçirilmelidir.
  Cevapla
 • selçuk 3 yıl önce Şikayet Et
  teknik elemanların ellerini kirleterek aldıgı paraları farklı sektörlerde daha temiz ortamlarda ve daha fazla ücretle kazanılıyor birazda bunu düşünün gençleri mesleklere yönlendirin eskiden tornacı dediğin zaman iyi para kazanıyor diyorlardı şimdi askeri ücret
  Cevapla
 • sırdar 3 yıl önce Şikayet Et
  tornacılar gene iyi para kazanıyorlar ama patronları
  Cevapla
 • emekçi 3 yıl önce Şikayet Et
  boş laflar bunlar,binlerce makina meslek lisesi mezunu boşta geziyor,takılmışsınız asgari ücrete verin hakkını milletin bakalım çalışan bulmakta zorlanacakmızınız,çalşanların emeğini sömürmekten vazgeçin.
  Cevapla
 • xxx 3 yıl önce Şikayet Et
  torna tesviye öğretmenliği mezunuyum kpss'den 84 aldım atanamadım. Bende şimdi gardiyanlık yapıyorum. Allaha havale ediyorum.
  Cevapla
 • sırdar 3 yıl önce Şikayet Et
  devlet seni meslek lisesinde özel sektör için eğitim veriyor torna bölümü mezununu devlet ne yapacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle