Kral Selman korktu! Gece yarısı imzaladı

Suudi Arabistan'daki hayat pahalılığı rahatsızlığının gündeme geldiği son günlerde Kral Selman'dan kritik bir hamle geldi.

Kral Selman korktu! Gece yarısı imzaladı
Kral Selman korktu! Gece yarısı imzaladı
GİRİŞ 06.01.2018 13:33 GÜNCELLEME 06.01.2018 13:34
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış


Petrol fiyatlarının düşmesiyle zor günler yaşayan Suudi Arabistan yönetimi hayat pahalılığından dolayı gelen şikayetlere daha fazla direnemedi ve devlet memurlarına ikramiye verileceğini açıkladı.
 
Kral Selman'ın gece yarısı imzaladığı karara göre, kamu çalışanları ve Yemen'de savaşan askeri personele ikramiye verilecek. Bunun yanı sıra ise ilk kez ev alacaklara vergi indirimi uygulanacak.
 
Kararnameyle devlet çalışanlarına aylık 266 dolar ikramiye verildi. Yemen'de savaşan askerlere ise bin 333 dolar ikramiye verilecek. İkramiyelerin aylık mı yoksa bir kereye mi mahsus olacağı henüz açıklanmadı.
 
Riyad yönetimi 2030 vizyonu kapsamında 1 Ocak itibariyle petrol devi Aramco'yu anonim şirketi haline getirdi.
 
2018 bütçesinin petrol fiyatlarının düşük olmasına rağmen krallık tarihinin en büyük devlet harcamasına sahip olacağı belirtilirken, devlet haber ajansı SPA'ya göre hükümetin önceliğinin Suudi vatandaşların yaşam standartlarının iyileştirilmesi olacağı ifade edildi.
 

YAZDIR
YORUMLAR 48
 • muhammet ali 3 yıl önce Şikayet Et
  suud ailesi yahudidir zaten
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Zalimlere destek veren ve zulmedenler, asla huzuru ve mutlulugu yakalayamaz. Bunlarda abd ve israilin zulümlerine destek vermesi onlari iflsh etmeyecek. Allah basiret versin.
  Cevapla
 • Vatandas 3 yıl önce Şikayet Et
  Suudlar sütü sağılan inek gibiler sütten kesilince efendisi ABD mezbahaya yollayacak bu kaçınılmaz bir sondur.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Men dakka dukka Etme ettiğini bulursun Durun Suudi’ler bu daha iyi günleriniz Attığınız adımdan gölgenizden korkar hale getirecek daha sizi bu kafirler siz gözünüzü kapata durun müslüman alemine RABBİMde sizi ve yakarışlarınızı duyacakmı bakalımmm??
  Cevapla
 • Aft 3 yıl önce Şikayet Et
  2030 vizyonu diyor rabbim ulaştırmayacak inş parçalanacaklar .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle