HGS cezaları araç sahiplerine gönderildi

PTT AŞ tarafından 2016'da Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) gişelerinden cezalı geçişler konusunda 1 milyon 352 bin 264 tebligat düzenlenerek araç sahiplerine gönderildiği açıklandı.

HGS cezaları araç sahiplerine gönderildi
HGS cezaları araç sahiplerine gönderildi
GİRİŞ 06.07.2017 11:12 GÜNCELLEME 06.07.2017 17:29
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

PTT AŞ'den yapılan açıklamada, Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) sorumluluğunda olan ücretli otoyollardan geçiş ücreti ödemeden geçiş yapan ve 15 günlük yasal süre içinde HGS ürünü almayan ya da bakiyesini yeterli seviyeye getirmeyen araç sahiplerine giriş-çıkış yaptıkları iki istasyon arasındaki ücrete göre Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun gereğince cezai işlem uygulandığı anımsatılarak, geçen yıl HGS gişelerinden cezalı geçişler konusunda 1 milyon 352 bin 264 tebligat düzenlenerek araç sahiplerine gönderildiği ifade edildi.

Araç sahiplerinin, idari para cezasını tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödemesi halinde geçiş ücreti hariç 10 kat idari para cezası üzerinden yüzde 25 indirim hakkından yararlanabileceklerine işaret edilen açıklamada, PTT merkez ve şubelerinden tebligatla ödeme yapılabildiği vurgulandı.

Açıklamada, 2016'da ihlalli geçiş yapan araç sahiplerinin eline ulaşan HGS ihlali geçiş ceza tebligatlarına itirazları olması durumunda 0 850 460 60 60 numaralı HGS Çağrı Merkezi’ni aramaları, hgs@kgm.ptt.gov.tr adresine mail atmaları veya 0312 801 04 04 - 0312 801 05 05 - 0312 801 06 06 numaralı fakslara itirazlarını bildirmeleri gerektiği vurgulanarak, itirazların KGM tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde düzeltme işlemi yapılacağı belirtildi.

Araç sahiplerinin hgsmusteri.ptt.gov.tr resmi adresinden HGS Müşteri Hizmetleri'ne üye oldukları takdirde geçiş, bakiye ve ihlal bilgilerini ayrıntılı öğrenebileceklerine yer verilen açıklamada, böylece bundan sonraki geçişlerinde cezai durumların önüne geçebileceği kaydedildi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
trafik cezası
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Arabayı yeni aldım. Bayramda ücretsizdi ucuz atlattım. Ama bayram sonrası bir kaç geçişim oldu. Bende gittim PTTden HGS nin kartını aldım 20TL ye. 50 TL de ilk yükleme yüklediler. Birkaç gün sonra Edevletten baktım. Bir miktar para eksilmiş. Detaylarını edevletten göremedim, edevlet sitesi beni https://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine gönderdi. Orada gördüm ki, kendiliğinden cezasız ücret kesmiş. Bu dediğim olaylar bu bayram ve sonrası. Yani bence sistem gayet iyi işliyor.
  Cevapla
 • murat 3 yıl önce Şikayet Et
  vijdan meselesi ölüm var kaçak değil bakiye takibi yapamıyoruz 15 gün içinde bakiyeniz yok mektubu neden yollamıyolar da cezai işlem uyguluyorlar 2017 de borç durumu sıfırdı muayenede neden bu işin muhalefeti yok ali kıran başkeseni var bu ara seçim olsa bunları sustururlar
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne saçma yorumlar var altta. Sırf muhalefet olsun diye yazılmış. Kardeşim, ücret belirlenmiş bir yerden herkes ödeme yaparken kim kaçak geçiyorsa, parasını ödemiyorsa 10 kat değil 100 kat ceza ödesin. He uygulama usûlünü beğenirsin, beğenmezsin onun karşılığı kaçak geçiş değil.
  Cevapla
 • AZIZ 3 yıl önce Şikayet Et
  sene 2017 bana 2016 dan ceza geliyo 1 milyarr el insaff madem odeticrn 15 gub sonra neden yollamiyosun cezami da 1 yil sonra yolluyosun hak mi bu ?
  Cevapla
 • Ali Cevat 3 yıl önce Şikayet Et
  Il disina cikamayan arizali araca hgs cezasi.10 kati hemde.arac sahibine ulasilabiliyor demeki.idari ceza suresinin dolmasina kadar beklemek niye.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle