Göçmenlere ücretsiz ev sözü

Ev kiralama platformu AirBnB, Trump'ın göçmen yasağı kararından etkilenen herkese ücretsiz kalacak yer bulma sözü verdi.

Göçmenlere ücretsiz ev sözü
Göçmenlere ücretsiz ev sözü
GİRİŞ 30.01.2017 10:52 GÜNCELLEME 30.01.2017 10:52

Evini kiralayanlar ile gezginerli buluşturan AirBnb platformunun CEO'su Brian Chesky, ABD Başkanı Donald Trump'ın tartışma yaratan 'ülkeye giriş yasağı' kararına karşı, şirketinin yasaktan etkilenenlere ücretsiz kalacak yer sağlayacağını açıkladı.

Facebook hesabından açıklama yapan Chesky, "3 milyondan fazla evimiz var. Yasaktan etkilenenlere kesinlikle yer bulabiliriz" dedi. Şirket CEO'su, olaydan etkilenen ve kalacak yeri olmayan herkese kendisine şahsen e-posta gönderme çağrısı yaptı.

Şirketin ayrıca afetlerden etkilenen şehirlere yardım kapsamında hazırda tuttuğu kalacak yer imkânları bulunuyor. İtalya depreminde ve Şili'deki yangında bu evler afetzedelere açılmıştı. Chesky, gerekirse bu evlerin de seyahat yasağından etkilenenlere açılabileceğini belirtti.

AirBnb, Trump'ın açıklamasına tepki gösteren şirketlerden sadece biri. Netflix ve Twitter şirketleri de ABD'nin göçmenler tarafından kurulduğuna dikkat çekerek, nereden gelirlerse gelsinler göçmenlerin yanındayız mesajı verdi.

ETİKETLER
mülteci
YAZDIR