Kamu Görevlilerine Enflasyon farkı müjdesi

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kamu Görevlileri ve emeklilerine müjde verdi.

Kamu Görevlilerine Enflasyon farkı müjdesi
Kamu Görevlilerine Enflasyon farkı müjdesi
GİRİŞ 04.01.2016 16:13 GÜNCELLEME 04.01.2016 16:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kamu Görevlileri ve emeklilerine 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Toplu Sözleşme kazanımı olan yüzde 6 zam yanında 2015 yılı 0.91 yıllık enflasyon farkı olarak da ödeneceğini, kümülatif olarak 6.91 zam alınacağını açıkladı.

Enflasyonun 2015'te yüzde 8,81'e yükselmesi sonrasında memurlara enflasyon farkı olarak daha önce alınan 7.90'lık zam ve enflasyon farkını düştükten sonra 0.91 olarak ödenecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, “Kamu Görevlileri ve emeklilerine 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Toplu Sözleşme kazanımı olan yüzde 6 zam yanında 2015 yılı 0.91 yıllık enflasyon farkı olarak da ödenecek olup kümülatif olarak 6.91 zam alınacaktır. Enflasyon farkı Toplu Sözleşme de kaybedilen bir kazanım diyen malum sendikaların hesaplarını yeniden gözden geçirerek hesap yapmalarını tavsiye ederiz. Biz kazanan ve kazandıran onlar kaybedenler kulübüdür.  Kimilerinin hayal bile edemediği kazanımlarla başarımızı taçlandırdık, genel Toplu Sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım üreterek tarihe not düştük. Bugün kazanımlarımız tek tek hayata geçiyor, yeni kazanımlar için ise mücadelemiz sürüyor. 9 yıl masadan eli boş dönenler bunu anlayamaz. Memurlara hayırlı olsun. Beklentimiz enflasyonsuz bir Türkiye” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 3
 • dudayıf 4 yıl önce Şikayet Et
  ne yaptınız ki sağlık çalışana lisans dediniz genel idare memurlarını unuttunuz hiçe saydınız Milli eğitim lisans dese öğretmenlere mi mahsuz olacaktı ki Sağlık Bakanlığı görevde yükselme imtihanı açtı Endüstriyel otomasyon bölümününü Elektrik bölümünün bir üstü olduğunu bilmiyor imtihana giremez diye bildiri yayınlıyor sendikanın neyine güvenem ki sendika haklıdan taraf deyil güçlüden taraf olmak la karşı karşıya kalmış ve tarafını seçmiş güçlüden tarafı kimi kandırıyorsunuz ki yani derler ya umut fakirin kayığı ya
  Cevapla
 • ihsan 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu sendika olmasaydı memurların hali ne olurdu acaba...ne çok kazanım elde etmişiz meğer...
  Cevapla
 • Hanefi 4 yıl önce Şikayet Et
  kazanımmı? Kaybedilenler.
  Cevapla