Natık Aliyev İstanbul'da hayatını kaybetti

Azerbaycan Enerji Bakanı Natık Aliyev'in geçirdiği bir kalp rahatsızlığı sonucu bugün İstanbul'da hayatını kaybettiği açıklandı.

Natık Aliyev İstanbul'da hayatını kaybetti
Natık Aliyev İstanbul'da hayatını kaybetti
GİRİŞ 09.06.2017 13:41 GÜNCELLEME 09.06.2017 15:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Azeri APA-Economics haber ajansının verdiği bilgiye göre Aliyev dün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Sovyetler Birliği döneminde Azerbaycan enerji sektöründe yönetici olan 69 yaşındaki Aliyev, Azerbaycan’ın devlet enerji kurumu SOCAR’ın başkanlığını yapmıştı.

Aliyev, 1993-2005 yılları arasında SOCAR yönetim kurulu başkanlığı görevini de yürütmüştü. 2005 yılında enerji ve sanayi bakanı olan Aliyev, 2013 yılında da enerji bakanlığına getirilmişti. Büyük çaplı enerji sözleşmeleri için yabancı şirketlerle yapılan müzakerelerde ülkesini temsil eden Aliyev, küresel petrol üretimi kısıntısı konusunda Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyelerinin toplantılarına da katılmıştı.

23 Kasım 1947 Bakü doğumlu olan Aliyev 1970 yılında Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi’nden mezun oldu. 1984 yılına kadar Azerbaycan Komünist Partisi’nde üst düzey görevlerde yer aldı. 1993/2005 yılları arasında 12 sene SOCAR’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

BAKAN AKDAĞ: DURUMU SON DERECE AĞIRDI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Olayın şu tarafını biliyorum yalnızca; bizden birkaç gün önce Azerbaycan tarafından bir talep oldu. Bu talep üzerine biz buradan ambulans uçağımızı götürdük ve o değerli bakanımızı, kardeşimizi Türkiye'de tedaviye getirdik. Ama çok ağır bir durumda gelmişti Türkiye'ye. Durumu son derece ağırdı. Şu anda bendeki malumat bu" diye konuştu.

YORUMLAR 3
 • yücel 5 yıl önce Şikayet Et
  hala koministmiymiş? eğer öyle ise ölmesinin pekte bir uzucu tarafı yok..
  Cevapla
 • Mesaj Verildi 5 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycan'a Katar'a asker yollama dediler ...
  Cevapla
 • sercan 5 yıl önce Şikayet Et
  allah rahmet etsin
  Cevapla