Erdoğan uyardı: Felaket olur!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO Congresium’da düzenlenen 12. Çalışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

GİRİŞ 23.05.2019 15:47 GÜNCELLEME 23.05.2019 16:48
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdam artışının önemine değindi ve "50 tane daha fazla eleman al dediğimizde rahatsız olanlar var" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her kim şu ya da bu sebeple ülkesinin aleyhine bir işe kalkışırsa bilmelidir ki 82 milyonun herbirine zarar vermektedir. Siyasette yapsak meseleye böyle yaklaşmalıyız. Aramızdaki farklılıkları husumete dönüştürmemeliyiz. İş karşı tarafı yok etmeye dönerse felaket olur" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Adaletsizlik her alanda olduğu gibi çalışma hayatında da en büyük sorundur. Biz dünya beşten büyük derken güvenlik kaygısının yanı sıra adaletsizliğe de dikkat çekiyoruz. Bir yanda tüketimin akılalmaz boyutlara ulaştığı Amerika ve Avrupa. Diğer yanda çocukların açlıktan öldüğü Asya ve Afrika. Dünya böyle bir çarpıklığı uzun süre taşıyamaz. İstihdam burada ilk başlanması gereken noktadır. 

RAHATSIZ OLANLAR VAR

İnsan gücünün yerini makine ve yazılımın aldığı bir dönemde istihdam konusunu yeniden tasarlamak gerekiyor. Birilerine gel bakalım sen devasa fabrikatörsün yanına 50 işçi daha alıver. 5 bin 10 bin çalıştırmak nedir onun yanında 50 tane daha fazla eleman al dediğimizde rahatsız olanlar var.

ÜLKEMİZE ÇAĞ ATLATIYORUZ

Milli teknoloji hamlesiyle ülkemizde savunma sanayiinden yazılıma kadar her alanda çağ atlatıyoruz. Küresel ekonomilerde en sert fırtınalar estiği dönemde dimdik ayakta kaldık. Türkiye son 17 yılda istihdamda yaklaşık 9 milyonluk bir artış sağladı. İşverenlerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz. Çalışanlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. 

Küresel ekonomide en sert fırtınaların estiği dönemlerde dahi biz, dimdik ayakta durmayı başardık. Bugün de maruz kaldığımız tüm ekonomik saldırılara rağmen hedeflerimize doğru yürümeye devam ediyoruz.

FELAKET OLUR!

Ülkemizin dünyanın en büyük 10 devletinden biri halinde getirmekte kararlıyız. Türkiye 82 milyon vatandaşıyla bir bütündür. İster işveren olalım, ister çalışan hepimiz bu büyük çatının altında yaşamaya devam edeceğiz. Ülkemizin gücü her birimizin gücüdür. Ülkemizin zenginliği  her birimizin zenginliğidir. 

Her kim ülkesinin aleyhine sonuçlar doğuracak işlere kalkışırsa 82 milyona zarar vermiştir. Her kim ülkeye katkıda bulunursa 82 milyonun her birine fayda sağlamıştır. Aramızdaki farklılıkları asla husumete dönüştürmemeliyiz. Rekabet daha iyiye ulaşmak için yapılırsa iyidir. İş karşı tarafı yok etmeye dönerse felaket olur.

Yeri geldi işçi oldum, yeri geldi iş veren oldum. Masanın neresinde olursam olayım adaleti, vicdanı hakkı hakkaniyeti gözetmeden başarılı olunamayacağını gördüm. Buna ekonomi dilinde sürdürülebilirdik deniyor. Asıl mesele hayatı paraya göre tasnif etmemektir. Asıl mesele helalinden kazanarak kendinin ve ailenin geçimini sağlamaktır.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Chp için tek siyaset var oda karşı cepheyi yıkmak yok etmek. Chp için ülke kalkınmış batmış hiç önemli değil.
  Cevapla
 • kayserili 8 ay önce Şikayet Et
  tabi rahatsız olurlar önce 12 saat işçi çalıştıran fabrikaları denetlesinler sonra fazla adam istihdam edin desinler 12 saat 400 kişilik fabrika 8 saate düşse 600 kişi ister al sana kafadan 200 kişi..
  Cevapla
 • ramazan harman 8 ay önce Şikayet Et
  burunlarından getir reis destek herzaman bizden askari ücretliden vesselam
  Cevapla
 • Türk islam 8 ay önce Şikayet Et
  almazlar siyoniste hizmet edenler vr ama bizde biraz düşünmeliyiz sanayilerde kaçak surileri çalıştıranda var zaten bunları kesersek işsizlik çoğalmayacak
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 8 ay önce Şikayet Et
  Böyle bir adam gelmez kıymetini bilelim adam durmadan dinlemeden haftanin 7 günü çalışıyor oda diğerleri gibi oturup maaşını almayıda bilirdi ehli sünnet müslüman namazlı kuranlı bi liderimiz var işte kafirler o yüzden çıldırıyor liderine Sahip çık Türkiye
  Cevapla
 • Erzurumlu 8 ay önce Şikayet Et
  Ağzına sağlık doğru tespit.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle