İmzalar atıldı! 10 yeni hızlı tren geliyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Siemens ile on adet Velaro yüksek hızlı tren için sözleşme imzaladı. 340 milyon euroluk anlaşma ile Türkiye'nin Velaro filosundaki tren sayısı da 17’ye çıkmış olacak.

İmzalar atıldı! 10 yeni hızlı tren geliyor
İmzalar atıldı! 10 yeni hızlı tren geliyor
GİRİŞ 13.04.2018 11:59 GÜNCELLEME 13.04.2018 11:59
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), açtığı yüksek hızlı tren ihalesinde en uygun teklifi vermiş olan Siemens ile on adet Velaro yüksek hızlı tren için sözleşme imzaladı.

340 MİLYON EURO

 

Sözleşme bedeli yaklaşık 340 milyon euro olup, üç yıl süreyle trenlerin bakım, onarım ve temizlik işlerini de içeriyor. Bu sözleşme ile Türkiye Velaro filosundaki tren sayısı 17’ye çıkacak.

YÜZDE 99 EMRE AMADE ÇALIŞIYOR

Konuyla ilgili görüş bildiren Siemens Ulaşım Sistemleri Bölümü CEO’su Sabrina Soussan, “Velaro ailemiz büyümeye ve eşsiz başarı hikayesinde yeni sayfalar açmaya devam etmektedir. Velaro, kapasitesi ve konforu sayesinde, yüksek hızlı trenler için bir kıstas olmayı sürdürmektedir. Tren, tüm güçlü özelliklerini Türkiye’de tam olarak kullanabilmektedir ve bunu halihazırda günlük işletimde kanıtlamıştır. Amiral gemisi konumundaki bu trenimiz, burada yüzde 99 emre amadelik oranı ile çalışmaktadır” ifadelerini kullandı.

8 ÜLKEDE KULLANILIYOR

Uluslararası pazar için geliştirilen Velaro trenleri ve şu anda İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, Belçika, Rusya, Çin, Türkiye ve en son olarak da Hollanda’da faaliyet gösteriyor.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Tamer karaca 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu tren dizileri Türkiye'de uretilmiyormuydu
  Cevapla
 • vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  lokomatif yapacaklardi korelilerle o ne oldu hala satin aliyoruz
  Cevapla
 • nurettin demirbilek 1 yıl önce Şikayet Et
  Azerbeycan bakü-tiflis-kars hattında çift katlı yolcu trenleri çalıştırıyor. Bu trenlerden bizimde satın almamız gerekir. Trenlerin önemli özelliği hem normal hemde geniş ray açıklığında çalışmalardır.
  Cevapla
 • eğitm grçktn şart 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeş dünyanın her ülkesinde tren rayları standart ölçüde yapılır.Biri dar biri geniş diye bir şey yok.
  Cevapla
 • rcbrklç 1 yıl önce Şikayet Et
  yerli olsun yerliii. 340 milyon euro az para mı.
  Cevapla
 • BÜLENT DUMAN 1 yıl önce Şikayet Et
  kendi trenimizi ortak yapalım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle