Gıdada yeni dönem başlıyor

Gıda ürünlerinde uzun yıllardır ertelenen “ürün doğrulama ve takip sisteminin” 2018’de birlikte uygulamaya girmesi bekleniyor.

Gıdada yeni dönem başlıyor
Gıdada yeni dönem başlıyor
GİRİŞ 14.11.2017 06:39 GÜNCELLEME 14.11.2017 06:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yeni yıl birçok kesimi ilgilendiren düzenlemelerin de başlangıç tarihi olacak. İlk aşamada, takviye edici gıdalar, bal, enerji içecekleri, siyah çay, bitkisel sıvı yağlar, bebek mamaları ve ek gıdalarda uygulanacak sistemin temeli, gıda ürünlerine yapıştırılacak tek kullanımlık etiketlere dayanıyor. Böylece tüketiciler, gıda maddelerine ilişkin bilgileri internet, mobil uygulamalar, SMS ve otomatik sesli yanıt sistemiyle öğrenebilecek. Tüketiciler, satın aldıkları ürün üzerindeki etiketi sorgulayarak, ürünün kim tarafından üretildiğini ya da ithal edildiğini, ne zaman üretildiğini, son kullanma tarihinin geçip geçmediğini ürünlerin zorunlu etiket bilgilerini ve ürün hakkındaki özel uyarıları görebilecek.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ronin 11 ay önce Şikayet Et
  ABD nin Florida eyaletinin orlando Temsilcisi senatör Ayn Flitch Türkiye’yi işgalci olarak niteleyen açıklamalarda bulundu...
  Cevapla
 • Babakartal44 1 yıl önce Şikayet Et
  Boş isleri bırakın gıdada ki KDV yi kaldırın.Milletin alım gücü artsın gerisi hikaye.Sofrada olmadıktan sonra dalında satsan ne olur.
  Cevapla
 • seref 11 ay önce Şikayet Et
  kdv kaldirilsin da araci firmalar o oranda zam yapsin öyle mi.
  Cevapla