Dünyanın en zenginleri, 35 milyar dolar kaybetti

ABD’de Başkan Donald Trump'ın ekibinin Rusya ile bağlantıları ve FBI Başkanı James Comey'nin görevden alınmasıyla ilgili siyasi kriz zenginleri de vurdu.

Dünyanın en zenginleri, 35 milyar dolar kaybetti
Dünyanın en zenginleri, 35 milyar dolar kaybetti
GİRİŞ 19.05.2017 11:28 GÜNCELLEME 19.05.2017 12:05

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin günlük raporuna göre dünyanın en zengin 500 kişisi, ABD’deki siyasi krizin piyasalarda yol açtığı çalkantı nedeniyle 35 milyar dolar kaybetti.

87 milyar dolara yaklaşan servetiyle dünyanın en zengin kişisi olan Microsoft kurucusu Bill Gates, şirketin hisselerinin yüzde 2.8 düşmesiyle 1 milyar dolar kaybetti.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ise, hisselerdeki yüzde 2.2’lik düşüşle 1.7 milyar dolar kaybetti ve en zenginler listesinde üçüncü sıraya geriledi. Zara’nın sahibi İspanyol işadamı Amancio Ortega da 355 milyon dolar kaybetmesine rağmen Bezos’un önüne geçip dünyanın en zengin ikinci kişisi oldu.

EN ÇOK PARA KAYBEDEN İSİM ZUCKERBERG

Krizden en fazla etkilenen isim ise 2 milyar dolar kaybeden Facebook kurucusu Mark Zuckerberg oldu.

New York borsası, Trump hükümetiyle ilgili endişelerinin artmasıyla son 8 ayın en kötü performansını sergileyerek önceki günü sert düşüşle tamamlamıştı.

ABD’nin ilk milyarder Başkanı olan Trump, 3 milyar dolarlık serverine rağmen en zenginler listesinde yer almıyor. Listedeki 500 kişinin toplam servetleri bu yıl 455 milyar dolarlık artışla 4.9 trilyon dolara ulaştı.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • ŞEHZADE. 1 yıl önce Şikayet Et
  Birileri kaybederken birileride mutlaka kazanıyordur.Para sadece el değiştiriyor.Zengin ve parası olan düşünsün.:) :) :)
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  para diye sorunları yok ki zaten tüm para basma makineleri ellerinde.
  Cevapla
 • isimsiz 1 yıl önce Şikayet Et
  beter olsunlar
  Cevapla
 • bay x 1 yıl önce Şikayet Et
  umarım daha beter olurlar
  Cevapla
 • sait 1 yıl önce Şikayet Et
  amin...
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Herzaman en tepede siyonist kafir iblis yahudiler ve kripto yahudiler var.Dünyanın kanını emen siyonist kafir iblis yahudilerdir.Ya kafire ölüm, yada bitmez bu zulüm. Allahu Ekber.
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Hamidiye süvarisi, zaman-mekan kırılması mı yaşadın?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle