Tüm Yorumlar

Yorumlar6

 • Erkan Yaman 10 yıl önce Şikayet Et
  Allah kimsenin başına vermesin.. Allah kimsenin başına, "Kentsel dönüşüm" denilen böyle bir musibeti vermesin. Düşünün ki, kendi evinizde güzel güzel kira vermeden otururken, birden bir projeyle karşı karşıya kalıyorsunuz, mahalle boşaltılıyor, eviniz yıkılacağı için kiraya çıkıp ayda 1200 lira kira vermek zorunda kalıyor ve borç altında eziliyorsunuz. Belediye ise "Burada ev yapıp size satacağız" diyor. Sizin 200 bin liralık evinize 80 bin lira değer biçilip, bunun peşinata sayılacağı, kendi yapacakları TOKİ evlerinin fiyatının ise 170 bin lira olduğu belirtilip aradaki farkı ödemeniz de isteniliyor. O da evler yapılıp teslim edildikten sonra. Kimseye derdinizi de anlatamıyorsunuz, herkes oraya "Sulukule" deyip geçiyor. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.
  Cevapla
 • Erkan Yaman 10 yıl önce Şikayet Et
  Olay Bildiğiniz Gibi Değil. Neslişah ve Hatice Sultan Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm Projesini "Sulukule Projesi" diye nitelendirip kamuoyunun desteğini almak doğru değil. Orada Sulukule ve Romanlarla ilgili olmayan birçok insan var. Bunlar çok mağdur edildi. İnsanlar kendi evinden resmen kaçmak zorunda kaldı. Kendi evinde mutlu bir şekilde oturan kişiler, bu proje sonunda kiraya çıkıp aylık 1.000-1200 lira kira vermek zorunda kaldı. 3 senedir bu böyle. Söylenen tek şey, Orada ev yapıp, size "satın alma hakkı" tanınacağı, yıkılan evinizin bedelinin de peşinata sayılacağı yönünde. İnsanlar perişan olmuş durumda. Proje sahibi Belediye Başkanları Sayın Kadir Topbaş ve Sayın Mustafa Demir, yapılan bu zulmü görmüyorlar mı acaba? Hiç mi okumamışlar rahmetli Mehmet Akif'in "Kocakarı ile Ömer" hikayesini.
  Cevapla
 • Yusuf Kenan 10 yıl önce Şikayet Et
  bin yıllık kültür. hükümetin kıt akıllı yetkilileri abd nin ırakta yapğı zulmü ülkemizde roman vatandaşlara yapmaya çalıştı bin yıllardır bu şekil yaşayan romanları kültürlerinden ederek kendilerine uysal birer kediye çevirmek istiyorlardı romanlar bunu yemedi başka kapıya dediler.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Latif Aydın 10 yıl önce Şikayet Et
  Avrupada yaşananlar. Avrupada Romanlara(çingene) çok ağır bir ayrımcılık uygulanıyor Türkiyede bu yok. Hükümet romanları topluma kazandırmaya uğraşıyor, yoksa avrupadan gelen tahammülsüzlük dalgaları yakında bizi de etkileyecek. Çünkü batı keler deliğine girse taklit eden batı özentisi "aydın" larımız da çingenelerin ne zararlı bir topluluk olduğundan bahsetmeye yakında başlayacaklar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • nizam-ı cedit 10 yıl önce Şikayet Et
  Hocam bu işin özeti budur:. Romanlar TOKİ'leştirilmemeliydi, TOKİ Romanlaştırıllmalıydı! Romanların kültürel yaşayış tarzını yok sayan bir irade söz konusu. çok doğru bir tespit. yapılan evlere baktığımız da durum gözler önünde. Romanlara haksızlık yapıldığını düşünüyorum ben de.
  Cevapla
 • alat asim 10 yıl önce Şikayet Et
  BU İŞE ÇOZÜM BULUNMALI. bir iş yapınca arkası gelmeli. bu işe uzağım ancak yazıda durum ortada. Devlet 3-5 yüz tl. 'lik hesapla işi kurtrabiliyorsa, hiç beklemesin, önümüz kış.
  Cevapla Toplam 1 beğeni