Tüm Yorumlar

Yorumlar22

 • Merak 9 ay önce Şikayet Et
  Üniversitelerimiz devletten aldıkları ödeneklerin hakkını veremiyor .Katkı sağlayan ürün veya projeleri yok.Ne bir yerli tohum geliştirirler, ne bir hayvan ırkı ıslahı yaparlar,teknolojik bir destek ile savunma sanayine de katkıları yok.Üretime katkısı olmayan üniversitelerimiz aldıkları milyar TL lik ödenekleri nereye harcıyor acaba?
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Üniversitelerden teknik destek istiyorsanız Elektromanyetik Frekanslar Üniversitesi kurun.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • hanımağa 9 ay önce Şikayet Et
  Bazı rektörler YÖK başkanına yaranmak için yalakalık peşindeler. Bu rektörlere sesleniyorum, hep koltuğunuzu düşünmeyin, biraz bu ülkeyi düşünün, geleceği düşünün, bilimi teknolojiyi kendinize şiar edinin, çocuklarımıza, torunlarımıza miras bırakacağımız yeni yeni inovasyonlar kazandırın bu ülkeye. Üretim, üretim, üretim. Başka şansımız yoktur.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • mucit 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın Demir Üniversitelerden destek bekliyorsunuz ama Üniversiteler sistem gereği A sınıfı dergide yayın atıf peşinde. Bu yayınların bir çoğunun sizin uygulama dünyasında, pratikte hiç bir karşılığı yok. Tavsiyem artık Tübitak ın fantazi panelist sistemini devreden çıkarın ve nokta atışı ile aracısız Üniversitelere proje ısmarlayın ve sonuç geliyorsa destek verin. Sonuç başarı yoksa desteği kesin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • çaldıran 9 ay önce Şikayet Et
  üniversiteye arkasını dönen boğaziçili akademisyenler, adam size sesleniyor
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • hanımağa 9 ay önce Şikayet Et
  Sayın İsmail Demir çok haklısınız. Üniversiteler bu konularda çalışma yapmalıdırlar. Bu konuda en büyük katkı rektörlerden bekleniyor. Ama ne yazıkki bazı rektörler, bu konuda çalışma yapacaklarına boş işlerle uğraşıyorlar, kafa yoracaklarına geriye gidiyorlar.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Kırkdokuzelli 9 ay önce Şikayet Et
  Üniversitelerden yardımı çok beklersin daha bizim üniversitelere marjinal ateist meteryalist gençlik istiyoruz deseydin hedefe çabuk ulaşırdım
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Akif 9 ay önce Şikayet Et
  Doğru gerçekten. İnsanların sadece başlarını kaldırıp şöyle bir etrafa göz gezdirmeleri yeterli
  Cevapla
 • Ali AYDIN 9 ay önce Şikayet Et
  İsmail Demir beye başarılarının devamını diliyorum. Sanayi Üniversite iş birlikteliğinde netice alınabilmesi için zihniyet değişikliğine gitmemiz gerekir. En kısa yolu Savunma Sanayinde güdülen yoldur. Alınacak , imalatı yapılacak malzemenin adı birileri tarafından konacak , ihtiyaç belirlenecek ve üniversiteden bunun üzerine çalışması istenecek , sanayidende üniversite çalışmasını fiiliyata döküp ürün haline getirmesini. Sayın Başkanım bu durum bütün sahalara, sektörlere yansıtabilmeniz gerekir İnşaatından tarımına varıncaya dek. Saygılarımla
  Cevapla
 • Fatih 9 ay önce Şikayet Et
  ABD de teknolojinin lokomotifi bir kaç üniversite, ABD ekonomisine teknolojisine devasa katkılar sağlıyor. Bizde maalesef çoğu Prof. ve Doç. maaşlarını alıp, öğrencileri sınav yapıyor. Devletimizin bütçesinden Üniversiteler için önemli bütçe ayrılıyor. Üniversitelerimizden Devletimizin bütçesine katkı olacak Projeler, Teknolojik buluşlar maalesef yok denecek kadar az.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Byd 9 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşların çoğu “üretim”noktasında değil,olsalardı böyle olmazdı,ilk 100 e giremezlerde son beş yüze giren kaç üniversitemiz var ki?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Byd 9 ay önce Şikayet Et
  Bu arkadaş çook başarılı,Rabbim zihin açıklığı,basiret versin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Hürkuş 9 ay önce Şikayet Et
  Eski Genel Müdürüm. Gerçekten çok çalışkan biri. Allah yardımcıları olsun.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  İsmail Demir bey yerine adam yetiştirmeli .Bildiklerini yeni nesillere aktarmalı ki geleceğimiz için başarılara imza atılsın.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • vatansa can 9 ay önce Şikayet Et
  baykar,aselsan,havelsan destan yazdı sayın bakan bi altayın motoruna çözüm getiremedi.Allahtan baykar sihayı üretide helen heçen gaymğanı uiyor yüzü gülüyor.sayn bakan bence daha azimli olmalısıınız.baykar aselsan herşeye yetişemeez.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  ASELSAN ünivertesi ve milli savunma üniversitesi bu işlere daha çok el atmalı
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Kurtuluş 9 ay önce Şikayet Et
  Üniversiteleri siyasi ve ideoljik kimlikleriden arındırarak bilim üreten,bilim adamı,ilim adami yetistirme merkezleri konumuna getirmek,üniversite yönetimlerinin yegane görevi olmalıdır.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Mizah 9 ay önce Şikayet Et
  Allah muvaffak etsin. Ülkenin disiplinli çalışkan az konuşan faydalı iş üreten insanlara çok ihtiyacı var. Dualarımız sizinle. Allah işinizi rast getirsin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni