Tüm Yorumlar

Yorumlar7

 • severim kuş burnu 1 yıl önce Şikayet Et
  kuşburnu gümüşhaneye aittir.ve kuşburnu federesyonu kurulmalıdır.çünkü çok sağlıklı doğalmkatkısız bir bitki.fakat fiyat ve pazarlama sıkıntısı var.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • BURAK 1 yıl önce Şikayet Et
  Aittir demek istediği Gümüşhane ile ünlü bir lezzet. Nasıl Amasyanın elması meşhur fakat her yerde elma olması gibi
  Cevapla
 • sadık 1 yıl önce Şikayet Et
  Lafa bak, kuşburnu Gümüşhane ye ait miş miş, Tokat Niksar lıyım bizde evinde kuşburnu pekmezi (marmelatı) olmayan yoktur, hersene odun ateşin de kazanlar da kaynatır annelerimiz teyzelerimiz ablalarımız.
  Cevapla
 • hacıköylü 1 yıl önce Şikayet Et
  Bre hemşerim nerden çıkardın kuşburnun Gümüşhaneye ait olduğunu memleketin her tarafında kuşburnu var. Bu arada AMASYA Gümüşhacıköy lüyüm da bir ay olmadı 6 ölçek kuşburnu ezmesi yapdık.. Not.. Ispartada görev yapıyorum.. Yapmayı bilmiyorlar ıspartalılar kuşburnu ezmesini... Selamlar
  Cevapla
 • İstanbullu 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim işim yok diyen köylü kardeşlerimize KUŞBURNU,ALIÇ,BÖĞÜRTLEN,AHUDUDU, KARADUT,BEYAZDUT, ve daha birçok benzeri proje ve türlerden marmelat,reçel,turşu, üretip pazarlarda kendisi satarak kendi köyünde,kendi evinde hiç para harcamadan çok rahat hayatlarını idame edebilirler, şehirlere göç ederek zor şartlar altında bir fabrikada vasıfsız eleman olarak çalışmaktan çok daha güzel olur diye düşünüyorum,... (Lütfen birazcık duyarlılık ve özverili çalışarak katma değeri yüksek projelere kafa yormak, araştırmak lazım,...)
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • petrolcu 1 yıl önce Şikayet Et
  çok doğru, aynen katılıyorum. bunu gurur, kibir meselesi yapmadan cesaretle uygulamalı. her işin bir acemilik devresi vardır, bu işi yapacak olanların Rabbim yar ve yardımcısı olsun...
  Cevapla
 • Öğretmen 1 yıl önce Şikayet Et
  Sosyal medya aracılığıyla bu işi yapan oldukça fazla insan var. Köylüyü organize ederek üretim yapıp sosyal medya uzerinden satışını gerçekleştiriyorlar. Kooperatif gibi çalışarak tüm köylüye bir geçim kapısı açılıyor.
  Cevapla