Tüm Yorumlar

Yorumlar83

 • Son soz 1 yıl önce Şikayet Et
  İthal ettiğimiz ürünleri azaltırsak ihracak ürünlerini fazlasıyla dışarı satmalıyızkı dolar eski seviyelerine düşsün. Önemli olan milletin alacağı ürünleri bilinçli bir şekilde düşünerek alması.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  yuandan bahsediyosunuz hala enerjide 30 milyar dolar kelimesi kullanılıyor öncelikle türkiyede dolar cümlesi yasaklanmalı haber bile olsa yoksa dolardan kurtulmak zor şhangay 5lisi kesinlikle icraata geçmeli
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Cemil Ipek 1 yıl önce Şikayet Et
  Orhun yazitlarini okuyunca , sonra da kuranda kehf suresinde Zulkarneynin hikayesini okuyunca acaba Çinliler kim diye dusunuyorum bir turlu karar veremiyorum.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Kemal Gültekin 1 yıl önce Şikayet Et
  köleliği ortaya çıkmasın diye saklıyordur. malum şu sıralar çin açılımı var
  Cevapla
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Zulkarneyn ; Biz Türklerin Atası Yenilmez OğuzKağan,dır.. Hatta 10.000 Yıllık Dünya Tarihi incelenirse Türklerin Tarih boyunca Nasıl bir medeniyet içinde olduğu ve Dünya yaşamına nasıl bir Yön verdiği görülür? Örnek; Çin'in orta kesimindeki Şaanşi eyaletinin Başkenti Şian Şehrinin 100 kilometre yakınında bulunan piramitlerin sırrı Hala çözülebilmiş değil?. ve Tarihçiler; Çinlilerin bu Piramitleri Saklaması ve O piramitler bölgesine girilmesini yasaklamasının sebebi olarak Çin,in bile Tarihinin değişiceğine inanıyor?.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Uğur 1 yıl önce Şikayet Et
  yuan değerlenmiyor sanki. 10 yıl önce yuan 0.15 liraydı, yani bildiğin 15 kuruş. Şimdi 75 kurruş oldu. Dolar 1.2 den 5.1 e çıktı... Kısaca yuan daha çok değerlendi.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • yorumsuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Emin olun dolar yakın zamanda büyük darbe alacak zaten abd bunun farkında dünya genelinde ticaret artık yerli paralara dönüyor ve dünya genelinde şişmiş olan dolarda günün birinde yuvasına dönüp kağıt parçasına dönecek
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • sadi 1 yıl önce Şikayet Et
  bu duzen degisecek er ya da gec.. !! sende bunu anlayacaksin ! hic bir sey kimseye ilelebet ne bagli ne de mecbur.. abd ve dolarlari de bu gerceklerler yuzlesecek yakin veya uzak onu bilemem.. ama dunyanin buna gebe oldugu asikar..!
  Cevapla
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen! yorumsuz? Amerika felaket panik içinde Dolar için bu yüzden son kozlarını oynuyor? ama Dolar ne kadar Şişirilse şişirilsin Bir çok Ülke artık Dolar karşısında birleşiyor? Amerikanın en Gümrük vergisi uygulaması yüzünden Dolar karşısında AB Ülkeleri bile var..Dolar için Bir gün çok büyük bir çöküş olacak! ..Doları olan elinden çıkarsın?.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Kafan mı güzel? Belki biz görür veya görmeyiz?, Dünyada bu zamana kadar geriye baktığımız zaman her 100,yılda bir Ülkelerin Yönetimleri ve idareleri değişiyor? artık son yüzyılda Dünyada Dünyada söz sahibi Amerikanın,Batının Burjuva ,kapaitalist , Sistemininde çöküş zamanları gelmiştir.
  Cevapla
 • Kafan mı güzel 1 yıl önce Şikayet Et
  Leyleğin ömrü laklakla geçer. 2008 yılından beri dolar yükseliyor. 10 senedir dolar aldı başını gidiyor. Siz dolar düşecek dedikçe dolar yükseliyor. Bütün dünya merkez bankaları uluslararası rezerv para birimi olarak dolar kullanıyor. Merkez bankaları seni kaale alıp da senin keyfine göre para rezervleri hazırlayacak. İt ürür kervan yürür.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Yörük Ali Efe 1 yıl önce Şikayet Et
  Güven olmaz bu çinlilere.Tarihte bir çok Türk devletini yedi bunlar.Kimse kendini dolara endekslemesin olay tamam
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar sabitlenmelidir
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye,Rusya,Çin ve Hisdistanın yaptığı şu an çok doğru? .. Dolar yakında çok büyük darbeler yiyecek.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  Dolar sabitlenirse çok kötü olur, İran Önce vergi koydu sonra sabitledi Şimdi çok zor durumda?.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Tanesi 40 milyar$ 1 yıl önce Şikayet Et
  kontrol rusda çinlide olacaksa gerek yok 120 milyar dolar borca girmeye. Ne manası var plutonyum ve hidrojen bombası teknolojisi de vermeyeceklerse veya bizim nükleer FİZİKÇİler bunu kendileri yapamayacaklarsa.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen öyle kaldıki siyasiler daha fazla rüşvet ve ihale alacaklar neden avrupanın sistemini istemiyorlar biz avrupadan ayrılamayız insani yaşam zenginlik orda çin bile ingiltereye bağlıdır hala ekonomi bilmeyen kişiler ekonomi yönetme peşinde
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • serkan 1 yıl önce Şikayet Et
  wechat zaten kullanılıyor çinlilerin sık bulundukları yerlerde, oldukça da işimize yarıyor.
  Cevapla
 • sezai 1 yıl önce Şikayet Et
  eskiden oldugu gibi,cok kapsamli yerli mal haftasi yapilmali ve ivedilikle hayata gecirilmeli.. devlet kademelerinde bakanlik , kurum ve teskilat vs calisanlar in ozellikle buralara yonlendirilmeli ve zorunlu olunmali.. en azindan bir 5 yil gerekli..
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • anadolu ligi 1 yıl önce Şikayet Et
  pasta börek meyve yerdik yerli malı haftalarında
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ŞEHZADE. 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir yerden başlamak lazım.Siyonist emperyalist güçlerin Dünyayı sömürüp köleleştirmesine dur demeli.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Büyük balık küçük balığı yutar. Bir ülkede iki para kullanılıyorsa güçlü olan zayıf olanı yutar. Kendi insanımız kendi paramıza değer vermeyip 1 Dolar almak için 5 TL veriyorsa, TL'nin değer kaybetmesine kimse mani olamaz. Dolar sadece dış ticarette kullanılmalı, Devlet Doları iç piyasadan kaldırmalı.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  TheAzxtech?..Aynen!, Doları artık kimse elinde tutmasın? Dolara büyük darbeler geliyor? Avrupaya bile Gümrük vergisi uygulayan Amerika resmen kaşındı.. kendi sonunu hazırlıyor?.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • TheAzxtech 1 yıl önce Şikayet Et
  Çin den mal alırken Yuanla almak daha mantıklı niye dolarla alalım ? Ya da İran dan hurma alıcaz niye tümen mi neydi onu kullanmak varken dolar kullanalım ? İç ve dış ticarette ülkeler kendi paralarına göre alışverişini yaparsa dolar da düşer euro da düşer. En basiti yıllardır hacca gidilmesi için dolarla ödeme yapılıyor Arabistan'a giden adam niye Amerikan parasıyla ödeme yapsın ? Arabistan parasıyla yapmalı ödemesini.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  üretime dayalı bir kalkınma planı neden yapılmaz sadece tüketim odaklı düşünüyoruz döviz böyle yüksek olduğunda turist patlaması olur çok ucuza yiyip içip gidiyorlar tabi ki turist çok olur ama sonuçta 1000 dolar harcayan turist şimdi 300 dolar bırakıp gidiyor
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Biraz araştırma yaptım.ABD Halkbanka 20. Milyar dolar ceza kesecekmiş...Bu çok ağır bir durum.inş. olmaz ama olursa 2001 Anayasa kitapçığı fırlatmanın başka değişik bir versiyonu olur... Franssız bankasına kestiler 9,5 milyar dolar İngiliz bankasına kestiler HSBC kestiler...HSBC neden Türkiyeden çıktı.. Türkiyedeki şubeler üzerinden İrana bir daha para tranferi olursa 9,5 milyar dolar ceza yemeyelim diye.konunun kapatılması için şuan pazarlıklar yapılıyordur.ABD küstah kibirli küçük dağları ben yarattım modun da.pek pazarlığa yanaşacağını zannetmiyorum.Allah hakkımızda hayırlısı versin.2001 krizi belalardan uzak etsin.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • FARKINDA MISINIZ? 1 yıl önce Şikayet Et
  Önemli olan borcumuzu hangi para ile ödeyeceğimiz değil, giderlerimizin gelirlerimizden fazla olmasıdır. Yani (DTA) Dış Ticaret Açığı. Zorunlu olmayan ithalatı kısıp DTA kapatmalıyız. Yerli malı tercih etmeliyiz. Tasarruf yapmalıyız. Aksi halde değişen bir şey olmaz. Bu sefer de Çin ile DTA çok fazla olduğu için Çin Yuan’ı bulmak zorunda kalırız ve Yuan’a yüksek faiz vermek zorunda kalırız.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • HalitBinVelit 1 yıl önce Şikayet Et
  FARKINDA MISINIZ? iyi sallamışsın? Şu anki Verilere göre Türkiye Dış Ticaret açığını % 36 ,ı azaltmış.. Aksine Ticaretimiz Yükseliyor ,ithalatımız azalıyor? Amerika Türkiyeye bu yüzden saldırıyor?..bilip bilmeden Konuşmayın?
  Cevapla Toplam 1 beğeni