Tüm Yorumlar

Yorumlar12

 • eray akalın 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanal benim evime yaklaşık 3 km mesafeden geçiyor.180 milyarlık evlere şimdi 250 -300 milyar istiyorlar.
  Cevapla
 • KEDİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Oturduğun yeren para kazanıyorsun. Oturmaya devam et o rakam bir milyonu geçer.
  Cevapla
 • FARKINDA MISINIZ? 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanala, Köprüye, teknolojiye karşı değiliz ama DÜNYA adında bir uzay gemisinde olduğumuzun FARKINDA MIYIZ? İnsanlar çok daha fazla para kazanacak AMA fakirken teneffüs ettiği temiz havayı soluyamayacak, fakirken yediği ekmeği, elmayı yiyemeyecek, fakirken çeşmeden içtiği suyu içemeyecek, fakirken yüzdüğü denizde yüzemeyecek, tuttuğunuz balığı yutamayacak, fakirken koştuğu çayırda koşamayacak, fakirken bulduğu mutluluğu ve huzuru bulamayacak, fakirken sahip olduğunuz sağlığınızı, arkadaşlarınızı, akrabalarınızı, sevdiklerinizi asla geri getiremeyeceksiniz… Fakirken sahip olduğunuz ama zengin olmak için harcadıklarınızı, ne kadar zengin olursanız olun asla satın almaya paranız yetmeyecek!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • folaxsi 2 yıl önce Şikayet Et
  şu betona yatan para üretim sanayisine yatırılsa , ülke dünyada şahlanır... devlet artık bina yapımını kısıtlamalı , bu ne ya , al sat-al sat : böyle para mı kazanılır, üretim için fabrika yapın
  Cevapla
 • KEDİ 2 yıl önce Şikayet Et
  İnsanlardaki para hırsı haddini aşınca ve imanını geçince, insanın aklı da o hırsın emrine girip kölesi oluyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • eray akalın 2 yıl önce Şikayet Et
  Benim evime 3-4 km mesafeden geçiyor.Yürüyerek 20 dakka.Alt mahallemizde daireye ıkı ay önce 150 istiyorlardı şimdi 300 istiyorlar.
  Cevapla
 • BASKANAMESAJ 2 yıl önce Şikayet Et
  Kanal İst. açıldığında, Marmara'ya akan az tuzlu ve hafif Karadeniz suyu, artık İst. Boğazından değil, Kanal İst.’dan ve çok daha hızla akacak. İst. Boğazı daha derin olduğundan tuzlu ve ağır su Boğazdan Karadeniz'e akacak. Şu an İst. Boğazından çok tuzlu su alttan, az tuzlu su üstten olmak üzere iki akıntı birbirine sürtünüp yavaşlıyor. Ama az tuzlu ve hafif olan Karedeniz suyu, kanalın daha düzgün olması ve karşı akıntı olmaması yüzünden ÇOK DAHA HIZLI şekilde Kanal İst.'dan Marmara’ya akacak. Su sirkülasyonu hızlanacağından KARADENİZ’İN DENGESİ BOZULACAK, daha tuzlu bir deniz olacak, deniz canlı türleri değişecek, bazı TÜRLER YOK OLACAK. Marmara ve Çanakkale Boğazı da etkilenecek.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Tekirdağlı Kardeş 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunu düşünenler bunları sorun olarak görmeyebilir, umursamayabilir, her bildiğini de söylemeyebilir, bana ne de diyebilir, işine gelmeyebilir. Bütün bunların yerine kanalın geçeceği yerden ev, arsa, arazi alıp köşeyi dönmek daha cazip gelebilir. İşin içinde para varsa, çıkar varsa gören gözler kör olur, duyan kulaklar sağır olur, bilenler bilmez olur, eli kolu tutmaz olur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Tkrdğ 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunu düşünen bu soruna çözümü de düşünebilir. Çözüm olarak ne düşünüyorsunuz cevabınızı merak ettim
  Cevapla
 • İZMİT 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kanal İzmit Körfezinden Karadeniz'e açılabilseydi, Karadeniz'den gelen suyla İzmit Körfezi tertemiz olur, körfez kıyıları büyük değer kazanırdı. İstanbul, kanal projesinin getireceği büyük bir trafik ve nüfus yükünden kurtulurdu.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • abdullah ünal 2 yıl önce Şikayet Et
  senın dedıgınde tam manasıyla cennetmekan abdulhamid hanın prejesi demek kardesım
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • MEHMET 2 yıl önce Şikayet Et
  Klasik Türk aklı... Bedavadan para kazanmaya bayılır. Şu Ankaradaki soda fabrikası gibi bir fabrika açıp bütün dünyaya satalım diyen ancak 1 kişi çıkıyor işte. Betona yatırıma devam.
  Cevapla Toplam 1 beğeni