Tüm Yorumlar

Yorumlar61

 • ismail 4 yıl önce Şikayet Et
  1500 obüs 5000 tank 250 f 16 2 milyon profesyonel gönüllü mehmetçik ile halep kerkük hattının hepsini çizgi halinde misak-ı milliye katıp osmanlıyı kurup terörün kökünü kazımalıyız fırtına obüsümüz var zırhlı araıcımız tankımız füzemiz askerimiz imanımız var bu güçle 10 günde kerkük halep hattını alıp sınırımızı 200 km derinlikte 1500 km uzunlukta genişletmeliyiz uzun adam 2019 seçiminden sonra milletinden aldığı güç ve Allah'ın izniyle musulu kerkükü afirini halepi erbili sülaymaniyeyi ve nice misak-ı milli şehrini inşaallah bünyemize katacak 2023 e ülkemizin topraklarını iki kat artırarak gireceğiz
  Cevapla
 • Hamidiye süvarisi 4 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi dünyada hiç kimse yüzde yüz yerli üretmiyor.Büyük uçak firmaları bile bizim yerli firmamız tai den parça alıyor.Önemli olan bütün parçaları üretebilmek ve bunları birleştirmek.Öyle internette yazmak eleştirmek kolay ama biz bu ülkeye faydamız nasıl olabilir diye düşünmemiz lazım.Birşey yapamıyorsak ülkemizde olan güzel şeyleri takdir edelim en azından.
  Cevapla
 • ömer 4 yıl önce Şikayet Et
  hani yerliydi kardeş milleti uyutmanın manası yok nato ambargosu olsa biteriz kendimiz motor ve entegre yani nano teknoloji yapmalıyız sonrası kolay
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • sevinelim 4 yıl önce Şikayet Et
  Fırtına 2 versiyonu üretiliyor ve silahlı kuvvetlerimize teslim ediliyor.Hem de yerli ve milli.Bilgi kesin ve doğrudur.(Yakında Fırtına 2 testlerine başlandı diye duyarsanız şaşırmayın.Test diye duyunca teslimi yapılmıştırı anlayın )
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Zinimsi 4 yıl önce Şikayet Et
  arkasındaki ilk şirket.......walla hiç önemli değil oradaki ve buradaki tezgahlarda bu obüslerin sayısı 1000 e kadar artırılmalı sahada 8 ile 40 kilometrelik alanlar mermi Manyağı yapacak kadar mühimmatla desteklenmeli zira roket yapmak bayağı zahmetli zaman alacak
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • TR2023 4 yıl önce Şikayet Et
  hatta 10 bin olmasi gerek.. mermi manyagi yapabilmek icin ve ülkemizin tüm sinirlarina yetisebilmek icin.. büyük düsünüp büyük projeler bizim önde olmamizi saglar..
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • semih 4 yıl önce Şikayet Et
  şu işlere 30-40 yıl önce başlansaydı şimdi süper güçlerden biriydik
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Normal onemli olan tam yerli olmasa bile biz sifirdan bir urun kesfetmeye gerek yok hyundai dunya markasi oldu ilk ise giristiginde farkli araba markalarinin uretim hakkini satin aldi simdi ise herseyi kendisi yapiyor ve dunya pazarinda mukkemmel bir yere sahip oldu. Arkadaslarin dedigi gibi amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok olandan en yuksek yerlilik orani ve teknoloji transferi yonunde yararlanilmalidir.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • saga 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkenin ürettiği uçakları bile gömen (Generalin bir gömülmediğini söylüyor ama ne yapıldığı hakkında bilgi vermiyor) zihniyet sabırsızca eleştiriyor. Onlara siz ne yaptınız demek daha doğrudur. Bu gün devleti ele geçirirseniz aynen eskiden yaptığınız gibi yapacak yapılanları gömeceksiniz.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • saga 4 yıl önce Şikayet Et
  90 Yıldır Yatanlar Şimdi Yerliyi Arıyor. 2007 Milat Alınırsa Silah Üretiminde Daya Çok Yeniyiz.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • ferdi 4 yıl önce Şikayet Et
  ne anlatmaya gayret sarfettin
  Cevapla
 • ........... 4 yıl önce Şikayet Et
  Sen uretmiyosun samnsung uretiyor tum ekonomimiz yabanci sirketlerin elinde
  Cevapla
 • Osmanlı 4 yıl önce Şikayet Et
  Birşeyi de temelinden biz yapsak artık. Gerçi millet ekmek bulup yiyecem derken kafayı yiyor nasıl üretken olsun... Tarihe bakın en çok dahi kanuni döneminde çıkmıştır niye çünkü refah seviyesi yüksekti milletin kafası rahattı...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ayar 4 yıl önce Şikayet Et
  Teknolojinin temelinde ticaret ve paraya dayanan sanayi şirketleri vardır.Türkiyede yüksek vergi oranları pahalı elektrik ve petrol ticareti ve dolayısıyla sanayii vuruyor.Dünya çapında teknoloji üretebilmey için milyar dolarlık satış ciroları olan dev şirketlerimizin olması şarttır.Bazıları işi eğitime zekaya bağlayacaktır.Bu ise tam bir algı yanılması.Türkiyedeki üniversite sayısı avrupa ülkelerinden kat kat fazla.Lakin üniversiteli iş bulamıyor.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Hamza 4 yıl önce Şikayet Et
  Hiç şaşırmadık.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Tespit 4 yıl önce Şikayet Et
  Altay tankının motoru da Güney Kore ile ortak üretilebilir. Sonrasında teknoloji transferiyle yerli payı arttırılır.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Salih 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu haberden de anlaşılacağı gibi yerli sandığımız fırtına obusu de yerli değilmiş.E ne yerli var peki uretebildigimiz dersek;sakız var ,çikolata var...
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • Mühendis 4 yıl önce Şikayet Et
  Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek hiç bir ülke hiç bir ürünü her bir atomuna kadar yerli üretemez. %100 yerli olsun bu düşünce bir hastalık.En hızlı şekilde mümkün olan en az maliyetle ve mümkün olan en fazla yerli imkanlarla yapılması en uygunudur.yoksa bu öbüsleri yapmak en az 10yıl sonra mümkün olabilirdi.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • turk 4 yıl önce Şikayet Et
  Bakin Samsung diyor samdung guney kore mali ve eger guney kore tarihini okursaniz 1999-2000 yilina kadar bizimle ayni kulvarda oldugunu ve 2000 yilindan sonra Samsung yarıiletken ve agir sanayi endustrisi sayesinde bu kadar guclendigini gorursunuz. Bi de bize bakin daha motor uretmedigimiz gibi bi zamanlar bizimle ayni kulvarda olan guney Kore'ye urettiriyoruz.
  Cevapla Toplam 4 beğeni