Tüm Yorumlar

Yorumlar12

 • mnuri 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede kaç tane patron emrindeki işcinin hakkına ve hukukuna saygı gösteriyor.Bilen varmı?Cevap:Bir elin parmaklarını geçmez diyenleri duyar gibiyim.
  Cevapla
 • Emre b 3 yıl önce Şikayet Et
  Hadi bide bunu emniyet teşkilatı için duzenleyin..haftalık değil 45 saat,80 saati aşan birimler mevcut,gece çalışmasına gelince minimum 16 saat,nerde hukuk nerde adalet,nerde emeğin hakkı....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  1 mayısta gordük işçi haklarını.tum işçiler çalıştı memurlar bayram yaptı.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • koy gitsin 3 yıl önce Şikayet Et
  vermiyor ama isteyincede kapıyı gösteriyor nasıl olacak devlet denetleyecek
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • bahadir 3 yıl önce Şikayet Et
  tabi devlet iscisini fazla calistiran patronlari denetlemesin isci hakkini istesin ertesi gun kavga dovus issiz kalsin adam sonra?
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Sen ilk başta hükümet olarak çalışana garanti ver , çalışan hak ettiği parayı aldıktan sonra işten atılma korkusuyla nasıl yapacak o dediğini ?
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • adil 3 yıl önce Şikayet Et
  o zaman avm de çalışanlara bakın 60 saat haftada çalışıyor 100 tl yol parası diyor ama mesai diye yatırıyor hakkını aramaya gidiyorsun sigorta sizin hakınızı mahkemeye başvurun bu yolla alırsın diyor sadece dosya masrafı 1200 tl tutuyor alacak 3000 tl eee uzlasalım diyor 1000 lira size veriyor hak cepten cıkan tüm masraflar 2300 cebe giren 3 yıl sonra 1000 tl adalet nerde güldürmeyin kendinizi :))
  Cevapla
 • abdullah kul 3 yıl önce Şikayet Et
  kurumsal iş yerinde 8 saat çalışma var özelde genelde 10-12 saat çalışma yaptırıyorlar.kim denetliyorki 10-12 saat çalıştırdığı halde yine çalışanın tam performans çalışmadığını ima ediyorlar iş ahlakı kul hakkı kalmamış
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Yapıcı 3 yıl önce Şikayet Et
  Aferin her eylemde '' yapmak '' fiili kullanın.. Başka fiil kullanmak beyinlere zarar verir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • özel sektör 3 yıl önce Şikayet Et
  Özel sektörde 14 saat çalışan insanlar var, bu insanları haklarını istediğinde kapı dışarı edilme olasılığı çok yüksek. Avrupa standardını yakalamamız için devletimizin ekonomik olarak çok daha üst seviyelere çıkması gerekiyor. Fazla mesai zammını bugün kurumsal dediğimiz firmalar dahi kısmen veriyor .
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • şenol 3 yıl önce Şikayet Et
  sıkıysa iste ilk fırsatta kapının önüne koyulursun. memur degilsen hak arama diye birley yok bu ülkede. Tabi masanın ardından hakkınızı arayın demek kolay.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Fırtına 61 3 yıl önce Şikayet Et
  Özel sektörde hele böyle bir şey dene ''fazla mesailerimi bana verin'' de bakalım, ne oluyorsun? Anında seni kapının önüne konuyor musun, konmuyor musun? görelim... Keşke hak bu ülkede bu kadar rahat istenebilse, keşke bu ülkede hak edene hakkını veren patronlar olsa. Yahu kadın rahatsızlanıp doktora, eve gidince ''bugün izin yaptın, Cumartesi gelip çalışacaksın'' diyen sektördür bu özel sektör dediğiniz... Uzaktan davulun sesi hoş gelir!
  Cevapla Toplam 3 beğeni