Tüm Yorumlar

Yorumlar11

 • fırat barut 7 yıl önce Şikayet Et
  CB sözünün dinlenmesi için sakalı mı olması lazım. Bu devleti siyasetçiler mi yönetiyor yoksa yüksek maaşlı memurlar mı? İndirin faizi adamı hasta etmeyin! "Faizin her türlüsü ayağımın altındadır" Hz. Muhamed (sav)
  Cevapla
 • Kökü kurusun 7 yıl önce Şikayet Et
  Faiz inmesin kökü kazınsın ayette geçtiği gibi
  Cevapla
 • muhalif 7 yıl önce Şikayet Et
  faiz demek yapılan köprüden her gün bir tuğla parasının alınıp karşılıksız lobiye akması demektir... o tuğlanın yerine de senin cebindeki paranın konmasıdır... nokta... mesele iktidar ya da muhalefet olma meselesi değil ki... sırf muhalif olmak için çocuğunun rızkının para babalarına akmasına gönlün razıysa yapacak bir şey yok
  Cevapla
 • Mehmet Dilek UK. 7 yıl önce Şikayet Et
  Hükümet devrim üzerine devrim yapıyor hadi bizim Allah'ın askeri Ekonomistleriniz emdiğiniz südü helal ejdadınızın ruhunu rahat eyleyin hepinize güveniyoruz Rusya'ya yaptıklarını bize hiç acımadan yaparlar ve sebep te kuzey Kıbrıs olur Allah için bizi güçlendirin ben değil ala Ekokominib bekası sizin elimizde !
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mehmet Dilek UK. 7 yıl önce Şikayet Et
  Adam haklı!! Daha önce de yazdım bizim merkez bankası bağımsız ise hapisteki mahkumlar da bağımsız! Sen ekonominin büyümesini dünya ekonomisine yöne verecek ve örnek olacak şeyler yapacaksın! Buda sana en çok geliri getiren ihracatçıya destek ile olur çok basit adam parasıyla nekadar çok mal alırsa o kadar çok satar para kazanır kazandırır adamın parası
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • gurbetci 7 yıl önce Şikayet Et
  yaavv arkadas nobel odullu bile bunu soyluyorsa.. daha ne diyelim ustune?.. benim anlamadigim su ki.. Babacan dan hic ses yok.. hic elestirdgini gormedim M;B baskanini..aralarindaki arkadaslik, onu elestirmeye mani olmamasi lazim.. dostluk baska ! is baska!..ve bence bu kadar bagimsiz olmasi ne kadar dogru ? bu da tartisilmali.. ve gerekirse yanlis , yaptiklarinda cezada verilebilmeli.. yoksa bu kadar rahatlik , nasil olsa kimse bana bi sey yapamaz mantigigiyla.. ulkeyi krize bile surukleyebilir ! hizimizi bi turlu alamiyoruz ..!
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • tarık 6 yıl önce Şikayet Et
  Babacan bu işi biliyorda o yüzden babacan devlet adamıdır vatanını sever gerçeği görüyor, şu an en doğrusu bu.
  Cevapla
 • dayı 7 yıl önce Şikayet Et
  türkiyede faiz oranı (i) 8.25 enflasyon oranı (e) 8.17 bu durumda gerçek faiz oranı yani reel faiz i-e den 0.08 yani bu ne demek parasını faize yatıran örneğin 1000 tl sini yatıran biri 80 tl kazanacak bundan biraz daha yüksek reel faiz oranı olan bi ülke varsa uluslararası sermayede o ülkelere kayar yani burdaki sıkıntı asslında enflasyonun yüksekliği
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Ekonomist 7 yıl önce Şikayet Et
  Yazdiklariniz dogru ve fakat hesaplaminiz yanlis. reel faiz orani 0.08 iken 1000 tl sini yatiran kisi sadece 0.80 TL kazanir yani 80 kurus.
  Cevapla
 • Tahir 7 yıl önce Şikayet Et
  Doğrudur ancak enflasyonu tetikleyen unsur faizlerin yüksek olmasıdır. Faizle enflasyon doğru orantılıdır. Bu nedenle faizlerin indirilmesi ve akabinde enflasyonun inmesi için bir müddet beklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde enflasyonda inmez faizlerde.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Garib 7 yıl önce Şikayet Et
  Faizin indirilmesi lazım artık faiz lobilerine calışmak istemiyorum kölelikten kurtulalım artık
  Cevapla Toplam 26 beğeni