Altay Tankı için tarihi gün!

Altay Ana Muharebe tankının seri üretim ihalesinde firmalar için son gün bugün.

GİRİŞ 08.02.2018 15:38 GÜNCELLEME 08.02.2018 16:32
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Seri üretim çerçevesinde 250 tank için daha önce teklif veren OTOKAR, FNSS ve BMC bugün en son tekliflerini sunacak. Karar bu son teklifler üzerinden verilecek.

Altay tankının üretimine ilişkin ihale süreci devam ederken, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

SERİ ÜRETİM TARİHİ
 
Bakan Canikli, 2019 sonu 2020 başında seri üretimin başlayacağını söyledi.
 
MOTOR YERLİ OLACAK
 
Tankın motorunun da millileştirilmesinin hedeflendiğini belirten Milli Savunma Bakanı, "Şimdi seri ve yerli üretim motor da dahil olmak üzere seri üretim olacak. 2019 sonu 2020 başı. Motor ayrı bir çalışma ama seri üretim o motor kullanılarak yapılacak. Motorun ihalesi ayrı yapılıyor. Tek sorun şu anda motor biliyorsunuz. Motor konusunda da çok cidddi mesafeler alındı. " diye konuştu.
 
3 kilometre atış menzili bulunan Altay tankı, türdeşlerinin çok önünde özelliklere sahip. İçinde 4 personel bulunan tankın elektronik sistemleri ASELSAN tarafından üretiliyor.

 

 

 

YORUMLAR 5
 • Mechul 6 yıl önce Şikayet Et
  15 senden beri konuşuluyor. Bin türlü yapılamadı.
  Cevapla
 • tatvanlı 6 yıl önce Şikayet Et
  hade hayırlısı
  Cevapla
 • hüseyin 6 yıl önce Şikayet Et
  altay tankı yılan hikayesine döndü çok zaman kaybı yaşandıgurupların içinde yabancı ortaklığı varsa yaptırım tazminatı bedeli çok yüksek tutulmalıartık laf bitsin kafalar eller çalışsınkayıp günler kapansın inşallah altayla ilgili olumsuz bir haber duymayız
  Cevapla
 • ali 6 yıl önce Şikayet Et
  ALLAHIM yar ve yardımcımız ol. Galip olan ALLAHTIR.
  Cevapla
 • ahmet 6 yıl önce Şikayet Et
  amin
  Cevapla